Úvod Správy Reprezentácia Ján Hucko nás navždy opustil

Ján Hucko nás navždy opustil

Česť a sláva jeho pamiatke.

V piatok 20. novembra 2020 nás vo veku 88 rokov navždy opustil Ján Hucko. Na večný odpočinok odišla veľká osobnosť slovenského futbalu, úspešný tréner a skvelý človek. ŠK Slovan Bratislava vyjadruje pozostalým a rodine úprimnú sústrasť.

Ján Hucko (na titulnej fotografii v strede) vyrastal v Dolnom Kubíne, väčšinu života však prežil v Bratislave. Ako hráč pôsobil vo viacerých bratislavských kluboch vrátane Slovana.

Do futbalovej histórie sa zapísal predovšetkým ako tréner. Celkom trikrát viedol Slovan Bratislava – v rokoch 1966-68, 1971-73 a 1984-85. Mal významný podiel na tvorbe a príprave mužstva, ktoré v roku 1969 už pod taktovkou jeho nasledovníka Michala Vičana získalo PVP. So Slovanom bol dvakrát vicemajstrom Československa (1966/67, 1971/72). Mimoriadne úspešný bol aj ako tréner Spartaka Trnava, kde získal majstrovský titul a Trnavu doviedol do semifinále EPM. Dva roky pôsobil v egyptskom Zamaleku, takmer desať rokov strávil ako tréner aj v Kuvajte.

Dvakrát bol asistentom trénera ešte za čias Československa a raz aj v ére samostatného Slovenska, keď bol pravou rukou Dušana Galisa. Jeho poslednou zastávkou, kde pôsobil až do svojho odchodu na večný odpočinok, bola Karlova Ves.

Česť a sláva pamiatke Jána Hucka.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí sa v nedeľu o 15:00 predstavia v Senici.
Joeri de Kamps v rozhovore pred zápasom v Senici.
Nevšedný futbalový príbeh hráča, ktorého futbalový sen sa nerodil vôbec jednoducho. Pozrite si profil Vernona de Marca.

Neprehliadnite

Nevšedný futbalový príbeh hráča, ktorého futbalový sen sa nerodil vôbec jednoducho. Pozrite si profil Vernona de Marca.
Filip Lichý sa vrátil do hry po zranení kolena.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.