Úvod Správy Fortuna liga Ratao: Vážim si, že mi Slovan dal šancu rásť

Ratao: Vážim si, že mi Slovan dal šancu rásť

Rafael Ratao pred zápasom so Zlatými Moravcami.

Kým za celú uplynulú (skrátenú) sezónu dal 12 gólov a pridal 2 asistencie, teraz má ani nie v polovici ročníka na konte 7 gólov a 2 asistencie. Rafael Ratao sa však nepozerá na to, aké čísla v jeho štatistikách svietia. Chce dávať góly a prihrávať spoluhráčom, no kľúčové je, aby sa jeho výkony odzrkadlili na výsledkoch tímu.

Do Slovana prišiel začiatkom roka 2019. Spočiatku ho trápili zdravotné ťažkosti. Keď sa však dal zdravotne dokopy, ukázal, akým potenciálom disponuje. „V Slovane som herne i osobnostne vyrástol. Vážim si šancu, ktorú som od klubu dostal. Spočiatku ma limitovali zranenia, nebolo ľahké sa s nimi vyrovnať. Teraz som však zdravý a v dobrej forme. Nemôžem však poľaviť. Za každým gólom je tvrdá tréningová drina. Chcem byť ešte lepší, preto budem na sebe ďalej makať,“ povedal 25-ročný Brazílčan.

Tréningový cyklus belasých postupne smeruje k nedeľňajšiemu duelu so Zlatými Moravcami. Liga sa vracia po dvojtýždňovej reprezentačnej pauze. „Chýbali nám chalani, ktorí boli v reprezentáciách, aj bez nich sme však naplno trénovali. Zameriavali sme sa najmä na taktiku a systémové veci. Mali sme aj dvojfázové tréningy či zápas medzi sebou. Myslím si, že sme sa vydali na správnu cestu. Nebudem však o tom ďalej hovoriť, pretože reči bez skutkov neznamenajú nič. Počítajú sa len výkony a výsledky. Preto len poviem, že v nedeľu chceme preniesť natrénované veci do zápasu a potešiť hrou i výsledkom,“ vyhlásil Rafael Ratao.

So Zlatými Moravcami sa v kalendárnom roku 2020 stretneme už štvrtýkrát. Júnové semifinále domáceho pohára vyznelo jasne v náš prospech po víťazstvách 4:1 doma (góly Ožbolt 2, Medved, Strelec) a 2:0 vonku (Medved, Weiss). V auguste sme však pri Žitave prehrali 1:2. „Je zaujímavé, že sa s rovnakým súperom stretneme štvrtýkrát v relatívne krátkom čase. Zlaté Moravce sa výrazne zlepšili. Ani jeden ligový zápas nie je jednoduchý, i keď sa to tak z tribúny či od televízora môže zdať. Samozrejme, naším cieľom v Slovane nemôže byť nič iné ako víťazstvo. Budeme si ho však musieť tvrdo vybojovať. Očakávame, že súper bude bojovný, agresívny. Aj my sme odhodlaní bojovať a neuhnúť v súbojoch. A keď k tomu pridáme našu technickú a ofenzívnu kvalitu, môžeme byť úspešní,“ myslí si ofenzívne ladený Brazílčan.

Rafael Ratao je najproduktívnejším hráčom belasých, proti Zlatým Moravciam však ešte neskóroval. Prelomí v nedeľu túto štatistiku? „Vždy sa chcem zlepšovať a dávať góly. Prvoradé však je, aby sa moje výkony premietli do výsledkov tímu. Otázka nestojí, či v nedeľu dám gól, ale či Slovan vyhrá. V tom prípade budem spokojný.“

V nedeľu môžete podporiť belasých na diaľku prostredníctvom priameho prenosu na Orange Sport, resp. Huste.tv. Tribúny opäť zostanú prázdne. „Fanúšikovia nám chýbajú. Je ťažšie hrať bez nich, bez ich podpory. Vážime si však všetkých, ktorí nás podporujú na diaľku a ďakujeme im,“ hovorí rodák z brazílskeho mesta Cascavel. 

"Rafa," ako ofenzívne ladeného Brazílčana volajú spoluhráči, sa snaží v Bratislave komunikovať po slovensky. „Úprimne, nie je to jednoduché. Viem však základné slová a výrazy, ktoré sú potrebné v bežnej komunikácii. Do budúcna chcem zapracovať aj na tejto stránke," uzavrel Rafael Ratao. 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí sa v nedeľu o 15:00 predstavia v Senici.
Joeri de Kamps v rozhovore pred zápasom v Senici.
Nevšedný futbalový príbeh hráča, ktorého futbalový sen sa nerodil vôbec jednoducho. Pozrite si profil Vernona de Marca.

Neprehliadnite

Nevšedný futbalový príbeh hráča, ktorého futbalový sen sa nerodil vôbec jednoducho. Pozrite si profil Vernona de Marca.
Filip Lichý sa vrátil do hry po zranení kolena.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.