Úvod Správy Najlepší jesenný zápas

Najlepší jesenný zápas

Názory trénerov po skončení sobotňajšieho duelu 12. kola Corgoň ligy AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava (2:2).

Názory trénerov po skončení sobotňajšieho duelu 12. kola Corgoň ligy AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava (2:2):

Vladimír Weiss
(tréner Slovana): „Videli sme výborný ligový zápas, najlepší v tomto ročníku. Trenčín bol v prvom polčase fantastický, my v druhom. Remíza je spravodlivá, aj keď som upozorňoval na výborný vstup súpera do zápasu. Už na rozcvičke bolo z ich hráčov cítiť premotivovanosť a naladenie na víťaznú vlnu, čo je logické, lebo hrali s majstrom. Trenčín má na našu ligu štyroch výnimočných hráčov, čo bolo na ihrisku vidieť. My sme zapli po rozhovore v kabíne po zmene strán. Zvýšili sme pohyb a boli sme o sto percent lepší. Otočiť takýto zápas nie je jednoduché, pre mňa dnes v podstate takým nie je žiadne stretnutie. Každopádne, bol to výborný futbal, na ktorý sa oplatilo prísť. Videli sme množstvo streleckých pokusov a šancí na obidvoch stranách, v skvelom svetle sa prezentovali obidvaja brankári. Takto by mal nejako vyzerať futbal.“

Adrián Guľa (tréner Trenčína): „Mali sme dobrý vstup do zápasu. Nehovorím len o góloch, ale aj o pohybe a dostatočnej agresivite. Prezentovali sme sa celoplošným pressingom, s čím mal súper problémy. V prvom polčase sme dominovali. Cez prestávku nám bolo jasné, že Slovan všetko vsadí na jednu kartu. Potrebovali sme dať tretí gól, mali sme na to možnosti. Škoda. Súper sa chytil a ukázal kvalitu. Chalani sú smutní, ale som jednoznačne presvedčený, že týmto smerom to má ísť. Všetci sa čudujú, že sme rozprávali o fetiši bodov. Mali sme na to, aby sme vyhrali, ale štyri tisícky ľudí sa dnes bavilo. Bol to vynikajúci futbal z našej strany, a v druhom aj zo strany Slovana. Toto je cesta, aj keď remíza boli. Chceli sme samozrejme vyhrať.“

ŠK Slovan predĺžil kontrakt s Kenanom Bajričom.
Traja hráči z aktuálneho kádra nebudú pokračovať v novej sezóne.