Úvod Správy Ženy Liga majsteriek skúsenosťou, reprezentácia cťou a ďalšie úspechy v Slovane motiváciou

Liga majsteriek skúsenosťou, reprezentácia cťou a ďalšie úspechy v Slovane motiváciou

Návrat k účinkovaniu našich futbalistiek v Lige majsteriek.

Belasé sa tretí rok po sebe predstavili v ženskej Lige majsteriek. Kým pred rokom odohrali tri kvalitné zápasy v rámci skupinového mini-turnaja, teraz sa pre pandémiu hralo v skrátenom formáte na jeden zápas. Naše ženy síce zo súťaže vypadli po prehre na pôde litovskej Gintry, za predvedený výkon sa však vôbec nemusia hanbiť.

K zápasu v Litve sme sa vrátili s obrankyňou a slovenskou reprezentantkou Viktóriou Čeriovou, ktorá patrí k oporám nášho ženského tímu. „Možnosť zahrať si v Lige majsteriek vnímam ako ďalšiu veľkú skúsenosť. Máme veľmi mladé družstvo, mnohé dievčatá zažili premiéru v európskej súťaži. Opatrenia nám neumožnili poriadne trénovať. Pred zápasom sme mohli absolvovať len 4 tréningy, inak sme boli nútené pripravovať sa len individuálne. Napriek tejto situácii sme do zápasu vstupovali sebavedomé a pripravené plniť trénovať pokyny, čo sa nám darilo. Avšak prišiel prvý inkasovaný gól, ktorý nás zlomil. Som však hrdá na svoje spoluhráčky. Každá jedna vydala zo seba maximum, odniesla si skúsenosti a taktiež sme videli, na čom musíme ešte pracovať. Jediné, čo ma mrzí, je, že sme nepremenili veľkú šancu, ktorá sa nám naskytla,“ povedala Viktória Čeriová, ktorá spomenula veľkú príležitosť belasých. Ešte za stavu 0:0 sa v 62. minúte mohli naše futbalistky ujať vedenia, no dva nebezpečné pokusy Kristíny Tipulovej a následne Paulíny Hrdličkovej skončili na bránkovej konštrukcii. Namiesto vedenia 1:0 však belasé zakrátko inkasovali prvý, a ako sa ukázalo, zlomový gól. „Futbal je raz taký, ja osobne sa riadim pravidlom nedáš – dostaneš. Teraz už môžeme len polemizovať, či by to bol postupový gól alebo nie.“

Dvadsaťdvaročná Viktória Čeriová načala v belasom svoju tretiu sezónu. V tíme patrí k najskúsenejším hráčkam. „Máme veľa mladých talentovaných hráčok, a ak by sme zostali pokope, mohli by sme konkurovať aj kvalitnejším tímom. Avšak nedá mi nespomenúť, že na to, aby sme boli konkurencieschopné v Európe, tak sa musí zvýšiť aj úroveň v domácej lige. Svojej pozície v tíme som si vedomá a snažím sa mladším spoluhráčkam pomáhať v každej jednej situácii,“ hovorí naša obrankyňa.

Viktória Čeriová sa výkonmi prebojovala do ženskej reprezentácie. Bola súčasťou slovenskej ženskej reprezentácie počas posledného zrazu, keď Slovenky v kvalifikačných dueloch zvíťazili v Maďarsku (2:1) i doma nad Lotyšskom (2:0). „Reprezentácia predstavuje obrovskú česť, a taktiež odmenu a veľkú motiváciu ďalej na sebe pracovať,“ vyhlásila opora nášho ženského výberu, ktorá je zároveň asistentkou trénera v žiackom družstve ŠK Slovan (kategória WU15). „Mojou ambíciou do budúcna je byť čo najlepšia, neustále sa učiť novým veciam a ďalej ich zdokonaľovať. Chcem naberať nové skúsenosti, ktoré mi klub a reprezentácia poskytujú. Taktiež si prajem, aby sme ako družstvo boli úspešné, obhájili titul a samozrejme, aby sme boli všetky zdravé.“

Ešte na záver – belasé si v rámci zápasu kvalifikácie Ligy majsteriek vyskúšali režim, aký má na európskych zápasoch bežne zaužívaný aj naše A-mužstvo. V praxi to znamená, že do Litvy leteli deň vopred, aby mali dostatok času na aklimatizáciu. Absolvovali oficiálny predzápasový tréning, na hoteli absolvovali tímové mítingy, predzápasovú poradu a podobne. Počas tréningu i zápasu sa museli riadiť prísnymi protokolmi UEFA. „Každý takýto zápas či turnaj pre mňa predstavuje veľký zážitok, ktorý mi ostane v pamäti. Myslím si, že každá jedna z nás si zápas a celý tento režim medzinárodného formátu užila. Cítili sme sa ako profesionálne hráčky, za čo vďačíme najmä nášmu realizačnému tímu, ktorý sa o nás perfektne staral,“ uzavrela Viktória Čeriová.

Foto: archív Viktórie Čeriovej

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí sa v nedeľu o 15:00 predstavia v Senici.
Joeri de Kamps v rozhovore pred zápasom v Senici.
Nevšedný futbalový príbeh hráča, ktorého futbalový sen sa nerodil vôbec jednoducho. Pozrite si profil Vernona de Marca.

Neprehliadnite

Nevšedný futbalový príbeh hráča, ktorého futbalový sen sa nerodil vôbec jednoducho. Pozrite si profil Vernona de Marca.
Filip Lichý sa vrátil do hry po zranení kolena.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.