Úvod Správy Niké liga Rafael Ratao na čele tímovej produktivity

Rafael Ratao na čele tímovej produktivity

Pohľad na doterajší priebeh sezóny prostredníctvom tímových a individuálnych štatistík.

Významná časť jesennej časti je za nami, posledných päť zápasov v roku 2020 pred nami. Počas novembrovej reprezentačnej pauzy sme sa na doterajší priebeh sezóny pozreli rečou tímových a individuálnych štatistík.

Belasí dali 40 gólov, o ktoré sa postaralo 15 rôznych strelcov (jeden gól bol započítaný ako vlastný). Priemerne strieľame 2,5 gólu na zápas a inkasujeme 0,6 gólu na jedno stretnutie. Naši brankári vychytali 9 čistých kont.

Najvýraznejšie víťazstvo sme dosiahli v domácom pohári v súboji s Kvašovom (6:0), v lige sme trikrát zvíťazili 5:0 – v Nitre, nad Michalovcami a Ružomberkom.

Najviac gólov sme strelili po akciách, ktoré smerovali cez ľavú stranu, resp. ľavé krídlo. Našimi najlepšími fázami zápasu sú 30. – 45. minúta, v tomto časovom úseku sme v rámci ligy osemkrát skórovali a dvakrát inkasovali (rozdiel v skóre + 6), a 0. – 15. minúta, keď sme dali šesť gólov a nedostali ani jeden.

Naše mužstvo si v jednom zápase vymení 550 prihrávok a na bránu súpera priemerne vyšleme 16 striel. Naše priemerné držanie lopty v zápase je 57 %

Najproduktívnejším hráčom a zároveň najlepším strelcom je Rafael Ratao, ktorý strelil 7 gólov a pridal k nim 2 asistencie. V tesnom zápase sú sedembodoví Dávid Holman (4+3) a Žan Medved (5+2).

V trende z uplynulej sezóny pokračuje Erik Daniel, ktorý aj napriek o niečo nižšej minutáži poslal 5 gólových prihrávok. Rovnako päť asistencií si pripísal aj Vladimír Weiss.

Najvyťaženejším mužom je zatiaľ Myenty Abena, ktorý na ihrisku strávil 1114 minút, v tesnom závese sú Vernon a Kenan Bajrič. Práve Kenan Bajrič odohral len o minútu viac než Joeri de Kamps.

V defenzívnych štatistikách nájdeme na čele všetkých našich obrancov, najúspešnejší v osobných súbojoch je Kenan Bajrič, ktorý vyhral 70 % všetkých súbojov. Vo vzduchu je najúspešnejší Jurij Medveděv (úspešnosť 67 %) a pri odoberaní lopty zase Vasil Božikov (81 %).

Celkovo najviac prihrávok zatiaľ vyslal Nono. Španielsky stredopoliar adresoval 854 prihrávok s presnosťou 87 %. Nono zároveň spoluhráčom poslal najviac presných kľúčových prihrávok (do šance či brejku). Najčastejšie si v našom tíme prihráva taktiež Nono so stopérom Kenanom Bajričom. Duo Nono – Bajrič si vymenilo 201 prihrávok.