Úvod Správy Remíza na Sihoti, vyrovnali sme v druhom polčase

Remíza na Sihoti, vyrovnali sme v druhom polčase

Prvý gól v belasom drese si pripísal Miloš Lačný.

ŠK Slovan Bratislava remizoval v sobotňajšom stretnutí 12. kola Corgoň ligy s nováčikom AS Trenčín (2:2) na jeho pôde. Domáci viedli už cez prestávku o dva góly, keď sa strelecky presadili Lester Peltier a Jakub Holúbek. Zverenci trénera Vladimíra Weissa vyrovnali v druhom polčase zásluhou Karima Guédého a Miloša Lačného.

Vo výbornom zápase najskôr v prvom polčase dominovali domáci, no ako prvý trafil z diaľky priestor bránky Karim Guédé v 7. min. O päť minút však už udreli Trenčania a to keď Lester Peltier prešiel stredom obrany „belasých“ a tvrdou strelou otvoril skóre – 1:0. V 21. min sa v pokutovom území dostal k odrazenej lopte Jakub Holúbek a exportným volejom pridal druhý presný zásah AS – 2:0. Slovan sa snažil o zvrat, v 31. min hľadal Martin Dobrotka roh bránky Miloša Volešáka, ktorý obrancu „belasých“ zarmútil efektnou robinzonádou. O dve minúty neskôr neuznali domácim už tretí gól, pretože Samuel Štefánik hlavičkoval v ofsajdovej pozícii. Trenčania chceli pridať tretí gól, aktívny bol najmä reprezentant Trinidadu a Tobago Peltier. Najskôr však spoza šestnástky mieril technicky tesne nad bránku, v 45. min po úniku cez Radka Dosoudila trafil žrď. Zmierniť polčasový stav mohol Marko Milinkovič, v nadstavenom čase prvého polčasu však pri jeho pekne zahranom priamom kope asi z 20 m opäť zasiahol výborným zákrokom Volešák.

Druhý polčas začal strelou Štefánika, ktorá však skončila tesne vedľa Hroššovej bránky. V 55. min našiel domáci Hlohovský Depetrisa, ten však prekonal Hrošša iba z ofsajdovej pozície. Trenčín stále tlačil, dostal sa do niekoľkých dobrých šancí, najviac po góle volala strela Filipa Hlohovského z 59. min. O štyri minúty vysunul Peter Štepanovský Filipa Šeba, ktorého strelu po samostatnom úniku reflexívne vyrazil trenčiansky brankár Volešák. Kanonier Slovana unikol aj o tri minúty neskôr, opäť však bol úspešnejší domáci gólman. Po následnom centri však práve Šebo našiel Karima Guédého, ktorý skóroval z voleja – 2:1. V 74. min unikol cez Borisa Godála Miloš Lačný, no ani on neprekonal Volešáka. O päť minút neskôr mohlo udrieť aj na druhej strane, Hroššo sa natrápil s technickým pokusom Depetrisa. Neuspel ani Jorge Salinas ďalekonosnou strelou z takmer polovice ihriska. V 86. min sa k lopte dostal v pokutovom území Miloš Lačný a strelou pod brvno vyrovnal - 2:2.

AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava 2:2 (2:0)

Góly: 12. Peltier, 21. Holúbek – 67. Guédé, 86. Lačný

Žlté karty: 45. Báez, 69. Peltier, 90. Salinas - 19. Kladrubský, 37. Guédé, 40. Dobrotka

Červená karta: 87. Dobrotka (Slovan) po druhej ŽK

Domáci: Volešák – Čögley, Godál, Kleščík, Holúbek – Báez (90. Malec) – Peltier (83. Mazan), Štefánik, Salinas, Hlohovský (87. Horváth) - Depetris

Hostia: Hroššo – Dobrotka, Dosudil, Had, Štepanovský – Kladrubský (32. Lačný) – Bagayoko (83. Halenár), Guédé, Milinkovič, Žofčák (75. Grendel) - Šebo

Rozhodovali: Samotný – Benko, Bobko

Návšteva: 4123 divákov

Pozrite sa, čo všetko vám prináša permanentka na novú sezónu.
Návrat k víkendovému Memoriálu Petra Dubovského.