Úvod Správy Fortuna liga Podpora z lavičky veľmi pomohla

Podpora z lavičky veľmi pomohla

Dominik Greif v rozhovore po zápase v Dunajskej Strede.

Pri neúčasti Vasila Božikova a Joeriho de Kampsa priviedol belasých na ihrisko s kapitánskou páskou. Kapitánom nebol prvýkrát, no ešte nikdy nie v tak ťažkej situácii ako pred zápasom v Dunajskej Strede. Aj on chytal so sebazaprením, najmä v závere však podržal tím a aj jeho zásluhou sme si odviezli cenný bod. Dominik Greif.

„Chceli sme v Dunajskej Strede zvíťaziť, osobne som veľmi túžil po zisku troch bodov. Vzhľadom na obraz zápasu je však bod zrejme maximom. Po ťažkom týždni si však tento bod ceníme. Ak by nám Dunajská Streda odskočila na päť bodov, tak by tabuľka vyzerala o dosť horšie,“ povedal Dominik Greif na margo duelu na Žitnom ostrove.

Náš brankár predviedol šesť úspešných zákrokov, inkasoval len z ťažko riešiteľného priameho kopu Baliča. V závere sa blysol pri hlavičke Müllera, ktorá z tribúny možno nevyzerala tak nebezpečne, no lopta postupne padala k pravej žrdi. „Nebola to príliš prudká hlavička, avšak tým, že letela pomalým oblúčikom a padala dole k žrdi, bola veľmi nepríjemná. Ale keďže nemala takú razanciu, stihol sa tam dostať a vyraziť loptu ešte pred bránkovou čiarou,“ opísal Domino, ako zlikvidoval zrejme najväčšiu šancu DAC v druhom polčase.

Kabína pochopiteľne silne vnímala udalosti posledných dní. „Prevažnú časť týždňa nám chýbali všetci tréneri, takáto absencia je pre mužstvo citeľná. Viacerí v tíme vrátane mňa sme sa počas týždňa necítili dobre. Každý deň sa robili testy, v priebehu posledných piatich dní ma testovali štyrikrát. Našťastie som bol negatívny, zrejme som len prechladol. Ostatní chalani a tréneri také šťastie nemali a museli zostať v karanténe. Viacerí chalani, ktorí v nedeľu nastúpili, hrali so sebazaprením. Bol to naozaj ťažký týždeň a zvláštna situácia,“ priblížil Dominik Greif svoj pohľad na posledné dni. Aj on teda išiel v zápase cez bolesť. „Už som chytal aj v horšom stave, no samozrejme, nebolo to ľahké. Osobne som sa však na tento zápas veľmi tešil, pretože Dunajská Streda je výborný súper. Ešte viac som sa tešil, keď som zistil, že by na štadióne mohli byť aj diváci. Žiaľ, nevyšlo to.“

Rodený Bratislavčan v bráne Slovana nastúpil v náročnej situácii s kapitánskou páskou. „Už som pásku mal, no teraz to bolo iné, keď sme nastúpili bez hlavného trénera a vypadli nám viaceré líderské osobnosti. Snažil som sa chalanov podporiť či už pred zápasom, alebo aj cez polčas. Ak sa aj niečo nepodarilo, tiež som sa ich snažil povzbudiť,“ vyhlásil Dominik Greif.

Napokon sme túto ťažkú skúšku spoločne zvládli. Hráči pozitívne vnímali aj prítomnosť generálneho riaditeľa Ivana Kmotríka ml. na lavičke, ktorý sa ich tiež snažil v náročnej chvíli povzbudiť a motivovať. „Úprimne, mal som negatívnu skúsenosť zo zápasov, v ktorých chýbal hlavný tréner. My sme teraz nemali na lavičke nikoho zo stáleho realizačného tímu, preto nám prítomnosť Ivana Kmotríka určite pomohla. Všetci si vážime jeho prístup, podpora z jeho strany bola úžasná. Cítili sme, že je spolu s nami. Chalani k tomu pristúpili zodpovedne a spoločne sme to zvládli,“ uzavrel Dominik Greif.

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan v prvom zápase 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov remizoval s BSC Young Boys 0:0. Odveta sa hrá v stredu 28. júla o 20:15 na štadióne Wankdorf v Berne.
Tréner Vladimír Weiss st. a stredopoliar Jaromír Zmrhal hodnotia domáci zápas proti BSC Young Boys.
ŠK Slovan Bratislava - BSC Young Boys 0:0.

Neprehliadnite

ŠK Slovan v prvom zápase 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov remizoval s BSC Young Boys 0:0. Odveta sa hrá v stredu 28. júla o 20:15 na štadióne Wankdorf v Berne.
Predzápasová tlačová konferencia ŠK Slovan Bratislava - BSC Young Boys.
Vladimír Weiss st. i ml. zhodnotili odvetu v Írsku a taktiež opísali ich prvé pohľady smerujúce k BSC Young Boys.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.