Úvod Správy Niké liga Vždy chceme vyhrať, no berieme aj bod

Vždy chceme vyhrať, no berieme aj bod

Vladimír Weiss bol v Dunajskej Strede strojcom gólovej akcie belasých.

Belasí nastúpili na šláger v Dunajskej Strede po hektickom týždni, bez viacerých hráčov a s náhradným realizačným tímom. Aj keď v Slovane ideme do každého zápasu s cieľom zvíťaziť, v tomto prípade panovala spokojnosť aj s bodom. Na DAC strácame len dva body, pričom v tejto sezóne nás čakajú ešte tri vzájomné súboje...

Po opatrnom úvode stretnutia sme sa v 26. minúte ujali vedenia. Predchádzala tomu pekná akcia – Dávid Holman, ktorý opäť operoval nižšie takmer až na pozícii defenzívneho stredopoliara vedľa Nona, prihral na ľavú stranu Rafaelovi Rataovi. Ten ideálne posunul do behu Vladimírovi Weissovi, ktorý si to namieril do šestnástky. „Mal som hlavu dole, no periférne som videl, že mi niekto nabieha v šestnástke. Podobný gól sme dali aj proti Senici, keď som takto pod seba prihrával Davidovi Strelcovi. Teraz si to tam strelil súperov obranca, no dôležité je, že lopta skončila v sieti. Možno ak by to nebol vlastný gól, tak by skóroval niekto z našich hráčov, ktorí išli po lopte,“ povedal Vladimír Weiss, ktorý si v lige pripísal tretiu gólovú asistenciu.

Škoda, že náš náskok vydržal len osem minút. Ak by stav 0:1 z pohľadu domácich svietil na ukazovateli skóre dlhšie, mohla prísť na kopačky súpera nervozita, a nám by sa otváral priestor na brejky. Takto sa začínalo prakticky odznova. „Balič kope priame kopy veľmi dobre, čo v tomto prípade len potvrdil. Mrzí nás to. Vedeli sme, že ak dáme prvý gól, tak to môžeme mať v ďalšom priebehu o niečo ľahšie. Škoda, že hneď vyrovnali. Ak by sa tak nestalo, mohol byť zápas trochu iný.“

Po prestávke sme pohrozili po príležitosti Rafaela Rataa, ktorý vystrelil spoza obrancu a brankár zbadal loptu na poslednú chvíľu, napokon ju na dvakrát skrotil. Na opačnej strane nás podržal Dominik Greif pri hlavičke Müllera či priamom kope Kalmára. Body sa napokon delili.

Naši hráči sú zväčša po remízach sklamaní, teraz však mali aj dôvod na úsmev aj vzhľadom na to, v akom rozpoložení vstupovali do zápasu. „Je to nezvyčajná situácia, pre nikoho z nás to nie je štandardné. Snažili sme sa na to veľmi nemyslieť a bojovali sme od úvodnej minúty. Musíme si úprimne povedať, že to od nás nebol najlepší futbal. Aj vzhľadom na ťažkú situáciu však k tomu aj ostatní chalani pristúpili veľmi zodpovedne a nechali na ihrisku všetko,“ hovorí 66-násobný slovenský reprezentant a účastník MS 2010 i ME 2016.

Vladimír Weiss strávil na ihrisku plných 90 minút a opäť ukázal viaceré kreatívne ofenzívne ťahy. Po stretnutí bol s remízou viac-menej spokojný. „My sme Slovan a do každého zápasu ideme s cieľom vyhrať. Tak som aj ja nastavený. Na druhej strane, v tomto prípade berieme bod pozitívne a sme s ním spokojní. Dunajská Streda má veľmi dobré mužstvo a myslím si, že to v tejto sezóne ešte bude zaujímavé,“ uzavrel Vladimír Weiss.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Už v nedeľu o 17:30 sa v Trnave odohrá najslávnejšie slovenské derby. Prinášame vám predzápasové preview s asistentom trénera Borisom Kitkom.
Matúš Vojtko nielen o blížiacom sa derby.
ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.