Úvod Správy Fortuna liga Belasí s náhradným realizačným tímom a početnými absenciami

Belasí s náhradným realizačným tímom a početnými absenciami

Aj napriek náročnej situácii budeme bojovať zo všetkých síl.

Už počas soboty sme vás informovali o tom, že testy hráčov a realizačného tímu odhalili v našom A-mužstve 14 pozitívnych prípadov na Covid-19.

Na dnešný zápas aj v zmysle platného Manuálu ÚLK nastúpime. Manuál hovorí o tom, že musíme hrať, pokiaľ máme najmenej 13 negatívne testovaných hráčov a z nich aspoň jedného brankára.

Náš lekársky tím robí maximum, aby sme mohli nastúpiť v čo najlepšej možnej zostave. Definitívnu nomináciu budeme poznať po ukončení antigénového testovania a zhodnotení aktuálneho zdravotného stavu nášho mužstva. Toto vyhodnotenie prebehne približne o 12:30.

„Žiaľ, pre pozitívne testy či zdravotné problémy nám bude chýbať veľa hráčov. Určite nebudeme môcť nastúpiť v plnej sile,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Belasých povedie z dôvodu povinnej karantény Darka Milaniča a jeho tímu náhradný realizačný tím.

„V tejto chvíli je dôležité zomknúť sa, prijať fakty a aj v ťažkej situácii urobiť maximum pre úspech. Preto som sa rozhodol, že počas zápasu budem prítomný na lavičke, aby som osobne vyjadril podporu mužstvu a ukázal, že sme v tom všetci spolu ako jeden klub a ako jedna rodina. Svojou prítomnosťou chcem dať mužstvu najavo, že držíme spolu a nevzdávame sa,“ vyhlásil Ivan Kmotrík ml. Popri Ivanovi Kmotríkovi ml. budú dnes na lavičke aj športový riaditeľ klubu Richard Trutz, ďalej Stanislav Moravec (tréner juniorky), Szilárd Németh (asistent trénera v juniorke), Peter Boroš (tréner brankárov v Akadémii ŠK Slovan) a Matej Balun (kondičný tréner v Akadémii ŠK Slovan).

Zápas 11. kola Fortuna ligy FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava sa začína dnes o 16:00, priamy prenos odvysiela Orange Sport, resp. na internete Huste.tv.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí sa v nedeľu o 15:00 predstavia v Senici.
Joeri de Kamps v rozhovore pred zápasom v Senici.
Nevšedný futbalový príbeh hráča, ktorého futbalový sen sa nerodil vôbec jednoducho. Pozrite si profil Vernona de Marca.

Neprehliadnite

Nevšedný futbalový príbeh hráča, ktorého futbalový sen sa nerodil vôbec jednoducho. Pozrite si profil Vernona de Marca.
Filip Lichý sa vrátil do hry po zranení kolena.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.