Úvod Správy Fortuna liga Musíme veriť v seba samých

Musíme veriť v seba samých

Myenty Abena v rozhovore pred zápasom v Dunajskej Strede.

Belasých už v nedeľu popoludní čaká šláger v Dunajskej Strede. Súboj s tradičným rivalom bude mať špeciálnu príchuť. V hre nie je „len“ prestíž, ale aj prvé miesto v tabuľke.

Belasí v doterajšom priebehu sezóny stratili body dvakrát – pri remíze 2:2 v Žiline a prehre 1:2 v Zlatých Moravciach. Dunajská Streda zaváhala raz pri prehre 1:4 v Žiline. Medzi prvým DAC a druhým Slovanom je kolo pred uplynutím polovice základnej časti dvojbodový rozdiel.

Médiá i verejnosť označujú nedeľňajší duel za "zápas jesene." „Úplne chápem, prečo médiá či fanúšikovia nazývajú tento duel ako zápas jesene. Stretávajú sa dva aktuálne najlepšie tímy v lige, bude to niečo výnimočné. Očakávam oheň na ihrisku a správne emócie. My ku každému zápasu pristupujeme rovnako, v tomto sa nič nemení. Na rovinu si však musíme povedať, že duel s DAC je šesťbodový. Sme blízko seba a máme jedinečnú šancu preskočiť nášho rivala a vrátiť sa na prvé miesto,“ povedal Myenty Abena.

DAC má najlepšiu ofenzívu v lige (33 gólov), my máme najpevnejšiu obranu (6 inkasovaných gólov). Celkovo máme priaznivejšie skóre než Dunajská Streda – naše skóre je +23, skóre DAC +19. „Štatistiky nič neznamenajú. Môžete si urobiť tisíc analýz o tom, ktorý tím je lepší v ktorej fáze hry, na ihrisku to však môže vyzerať úplne inak. Tam už čísla nerozhodujú. Náš súper môže mať najproduktívnejší útok, no ak budeme dobre brániť, nemusia ani raz skórovať. Neverme štatistikám, verme len danému momentu a nášmu výkonu na ihrisku,“ hovorí náš stredný obranca, ktorý počas októbrového asociačného termínu opäť dostal pozvánku do reprezentácie Surinamu.

Myenty Abena má na posledný duel na Žitnom ostrove, ktorý sa hral v úvode júla v  rámci skrátenej nadstavby o titul, dobré spomienky. Za stavu 1:1 predviedol netradičný výpad po pravom krídle, a práve po jeho centri strelil Moha víťazný gól belasých. „Dojmy z posledného zápasu v Dunajskej Strede sú pozitívne a verím, že teraz zažijeme niečo podobné. Oni vtedy na nás vybehli a najmä prvých desať minút bolo veľmi ťažkých. Inkasovali sme a museli sme otáčať skóre. Našou kvalitou sme však prevzali opraty zápasu do svojich rúk a otočili sme z 0:1 na 3:1,“ hovorí 25-ročný stredný obranca. Je pravda, že posledný duel s DAC bol veľmi ofenzívne ladený, hralo sa však na konci sezóny, keď bolo veľa vecí už rozhodnutých. „Neviem, či to bude teraz podobné. Každý zápas je iný. Teraz sme v inej fáze sezóny a hrá sa o veľa, no nemyslím si, že DAC niečo zmení na svojom prejave. Opäť nás budú napádať a pokúsia sa na nás vyletieť. Musíme zostať pokojní a veriť svojej hre a taktike. Máme na nich. Bude to veľká výzva, no máme silu a schopnosti, aby sme ich zdolali. Možnosť vrátiť sa na prvé miesto je tou najlepšou motiváciou,“ uzavrel Myenty Abena.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí sa v nedeľu o 15:00 predstavia v Senici.
Joeri de Kamps v rozhovore pred zápasom v Senici.
Nevšedný futbalový príbeh hráča, ktorého futbalový sen sa nerodil vôbec jednoducho. Pozrite si profil Vernona de Marca.

Neprehliadnite

Nevšedný futbalový príbeh hráča, ktorého futbalový sen sa nerodil vôbec jednoducho. Pozrite si profil Vernona de Marca.
Filip Lichý sa vrátil do hry po zranení kolena.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.