Úvod Správy Niké liga Osem zaujímavostí z posledného zápasu

Osem zaujímavostí z posledného zápasu

Čo vám možno uniklo?

Prostredníctvom klubového webu sa vám nesnažíme prinášať „len“ reporty a rozhovory, ale aj zaujímavosti, ktoré vám na prvý pohľad mohli uniknúť. Čo teda okrem nášho víťazstva 3:0 priniesol posledný duel so Sereďou?

1. Nedobytná pevnosť

O tom, že Tehelné pole je naša nedobytná pevnosť, svedčia aj štatistiky. Na novom štadióne sme odohrali 35 súťažných zápasov (počítame aj finále pohára, ktoré organizoval SFZ) a trpkosť prehry sme okúsili len v súbojoch s Wolverhamptonom a Bragou v Európskej lige. V našej lige sme doma stratili body len dvakrát – remíza 1:1 so Žilinou (august 2019) a 0:0 so Spartakom (júl 2020). Inak sme doma vždy bodovali naplno. Aj tréner Darko Milanič na pozápasovej tlačovej konferencii priznal, že cíti našu domácu silu a na Tehelnom poli sa nám pochopiteľne hrá o niečo lepšie než vonku.

2. Rok bez gólu

Čistým kontom v zápase so Sereďou sme dosiahli úctyhodný míľnik. V lige ťaháme v domácom prostredí už ročnú šnúru bez inkasovaného gólu. Táto séria trvá 13 zápasov a presne 1180 minút. Naposledy sme doma dostali gól ešte 19. októbra 2019 v súboji s Pohroním (2:1).

3. So Sereďou stopercentní

So všetkými súpermi v lige máme priaznivú bilanciu vzájomných zápasov, s niektorými však výnimočnú. Konkrétne so Sereďou sme stopercentní, keď sme vyhrali všetkých sedem ligových duelov s celkovým skóre 19:3. Naši brankári v súbojoch s jedným z najmladších účastníkov najvyššej súťaže neinkasovali už 295 minút.

4. Skvelé úvody zápasov

Máme skvelé vstupy do zápasov – v úseku do 15. minúty sme v prebiehajúcej sezóne dali šesť gólov a žiaden sme nedostali. Rovnako dobre sa nám darí medzi 30. – 45. minútou zápasu, v tomto úseku sme sedemkrát skórovali a raz inkasovali. Zaujímavé, že proti Seredi sme všetky tri góly dali práve v týchto našich najúspešnejších fázach zápasu.

5. Tesné poradie tímovej produktivity

Kým v minulej sezóne dominoval tímovej produktivite Andraž Šporar, teraz sa góly a asistencie rozložili medzi viacerých hráčov. Na čele tímovej produktivity tak vznikla zaujímavá „postupka“ – najproduktívnejší Rafael Ratao má 8 bodov (6 gólov + 2 asistencie), druhý Dávid Holman 7 bodov (4+3), tretí David Strelec 6 bodov (4+2), štvrtý Žan Medved 5 bodov (4+1) a piaty Aleksandar Čavrič 4 body (2+2).

6. Vysoký počet prihrávok i striel

Z pohľadu aktivity patril posledný zápas medzi naše najlepšie sezóne. Naši hráči vyslali celkom 20 striel. Belasí si v poli za celý zápas vymenili 609 prihrávok s priemernou presnosťou 86 %.

7. Len chorály z reproduktorov

V zmysle platných opatrení sa všetky zápasy hrajú bez diváckej kulisy. Na Tehelnom poli však nebolo v sobotu úplne ticho. Aby sme zápasu dodali aspoň nejakú atmosféru, tak sme aj po vzore zahraničných klubov púšťali z reproduktorov nahrané chorály našich fanúšikov. Samozrejme, nič nenahradí skutočné povzbudzovanie, na druhej strane, všetko je lepšie než úplné ticho...

8. Výhradne na seba

Po víťazstve nad Pohroním, vďaka ktorému sme stiahli stratu na Dunajskú Stredu, povedal Rafael Ratao, že načo by nám bola strata DAC v Žiline, ak by sme my sami nevyhrali...Preto aj teraz sme sa koncentrovali výhradne na náš zápas a keďže Dunajská Streda hrala súbežne v Michalovciach, ani nebol priestor sledovať priebežný výsledok z východu Slovenska. Tesne pred polovicou základnej časti sme sa s DAC osamostatnili na čele ligy a už teraz sa tešíme na našu vzájomnú konfrontáciu...