Úvod Správy Fortuna liga Nech futbal prinesie úsmev

Nech futbal prinesie úsmev

Vernon de Marco v rozhovore pred zápasom so Sereďou.

Rodený Argentínčan so španielskym pasom, ktorý rozpráva plynulou slovenčinou. Moderný krajný obranca, ktorý podáva stabilné výkony a okrem zodpovednej defenzívy dokáže podporiť útok. Vernon de Marco. 

„Na konci minulej sezóny som nebol spokojný so svojimi výkonmi. Vnútorne ma to hnevalo. Začal som však ešte viac makať. Drina sa mi vrátila. Na ihrisku sa cítim veľmi dobre a chcem aj naďalej podávať stabilné výkony,“ hovorí Vernon de Marco, ktorý prezradil niečo zo svojich ambícií. „Nastavil som si určité osobné ciele, ktoré chcem naplniť najneskôr do konca jesennej časti. Nechcem ich konkretizovať, no týkajú sa môjho osobného zlepšovania. A samozrejme, sú podriadené tímovým cieľom. V Slovane musíme ísť v každom zápase za víťazstvom a snažiť sa pôsobiť na ihrisku čo najlepšie. Mojou ambíciou je podať v každom zápase maximálny výkon a neustále sa zlepšovať.“

Máme za sebou druhý asociačný termín počas prebiehajúcej sezóny. Počas reprezentačnej pauzy sme si dohrali pohárový duel s Kvašovom (6:0), viacerí hráči nastúpili za juniorku a šiesti slovanisti boli so svojimi reprezentáciami. V akom štýle sa niesli tréningy? „Mali sme priestor venovať sa iným veciam než bežne počas sezóny, keď zápasy nasledujú jeden po druhom. Pracovali sme na taktických veciach i kondičnej stránke,“ hovorí Vernon de Marco. Reprezentačné prestávky sú pre každého futbalistu špecifickým obdobím. Niektorí hráči majú tieto pauzy radi, iní by radšej nepretržite hrali zápasy. „Pred pandémiou som mal tieto pauzy rád, pretože som sa mohol stretnúť s rodinou. Vždy to bolo na jeden, maximálne dva dni, ale aj tieto dva dni mi dali toľko energie, že som z nich čerpal ešte mesiace. Teraz som bol bez rodiny a celý čas v Bratislave, kde sa však cítim ako doma. V každom prípade, radšej by som hral zápasy, no všetci sa musíme prispôsobiť tejto realite. Teším sa, že pauza je za nami a v sobotu nás čaká opäť liga.“

V sobotu na Tehelnom poli privítame Sereď, ktorá už zdolala Žilinu či Trnavu a drží sa v hornej šestke. Náš sobotňajší súper sa navyše v závere prestupového obdobia posilnil o viacerých zahraničných hráčov. Do Serede dokonca smeruje uruguajský obranca Álvaro Pereira, ktorý hral na dvoch majstrovstvách sveta a na klubovej úrovni za FC Porto či Inter Miláno. „Čaká nás odhodlaný protivník, Sereď môže byť nepríjemná. Pre nás je to dôležitý zápas, pretože v boji o čelo si nesmieme dovoliť strácať body. Po reprezentačnej pauze bude záležať na dobrom vstupe do zápasu, aby sme sa čím skôr dostali do tempa. Určite by nám pomohol rýchly gól, no nesmieme panikáriť, ak sa tak nestane. Musíme sa držať svojej hry a ísť stále naplno. Pôjdeme za víťazstvom, aby tri body zostali v Bratislave,“ hovorí 27-ročný obranca.

Aj hráči vnímajú, že zápas sa odohrá bez prítomnosti fanúšikov. Žiaľ, belasých budete môcť podporiť len cez internetový prenos. „Je nám ľúto, že ľudia nemôžu prísť na štadión. Situácia je ťažká pre nás všetkých. Za kabínu však môžem odkázať, že aj keď si nás doma pustíte na internete a budete nám fandiť, my to budeme aj na diaľku cítiť. Každá vaša podpora pomôže. Nechcem niečo sľubovať, pretože nie je správne dávať vopred veľké vyhlásenia. Môžem však povedať, že urobíme všetko, čo bude v našich silách, aby sme vás v tomto ťažkom období potešili futbalom a vyčarili vám úsmev na tvári,“ uzavrel Vernon de Marco.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Aj napriek náročnej situácii budeme bojovať zo všetkých síl.
Aktualizácia k vzniknutej situácii pred zápasom v Dunajskej Strede.

Neprehliadnite

Vladimír Weiss si pohárový duel v dobrom slova zmysle užil.
Na scéne bude pôsobiť e-športový tím ŠK Slovan.
Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.