Úvod Správy Reprezentácia Kapitán Slovana i Bulharska: Veľká česť a hrdosť

Kapitán Slovana i Bulharska: Veľká česť a hrdosť

Vasil Božikov bol v barážovom zápase kapitánom Bulharska.

Kapitán najúspešnejšieho slovenského klubu, kapitán reprezentácie rodnej krajiny. Vasil Božikov potvrdzuje svoje líderské kvality aj v bulharskom národnom tíme, kde má na konte už 27 štartov. Vo štvrtkovom barážovom zápase s Maďarskom sa dočkal veľkej pocty.

Vasil viedol Bulharov s kapitánskou páskou na rukáve. V Slovane je stálym kapitánom od leta 2018, v reprezentácii včera zažil premiéru. „Pre mňa predstavuje veľkú česť, keď môžem takto reprezentovať svoju krajinu a ako kapitán viesť náš národný tím,“ povedal nám Vasil Božikov, s ktorým sme sa na diaľku spojili do Bulharska.

„Na septembrovom zraze, na ktorom som sa z dôvodu cestovných obmedzení nemohol zúčastniť, prebehla voľba kapitána a jeho zástupcov. Kapitán zo septembrových duelov chýbal zo zdravotných dôvodov, preto som sa na základe poslednej voľby kapitána a jeho zástupcov ujal pásky ja,“ opísal náš kapitán proces, po ktorom sa do tejto pozície dostal aj vo svojej reprezentácii.

V čom je iné viesť svoju krajinu s kapitánskou páskou? „S funkciou kapitána mám dostatok skúseností zo Slovana. V reprezentácii vás sleduje celá krajina. Oproti doterajším reprezentačným štartom to však nebol veľký rozdiel, keďže v každom zápase som pripravený vydať svoje maximum. Úprimne však môžem povedať, že vo chvíli, keď som vyšiel na ihrisko ako kapitán Bulharska, tak som cítil veľkú hrdosť,“ vyhlásil Vasil Božikov, na ktorom však aj počas nášho telefonického rozhovoru bolo poznať sklamanie zo včerajšieho výsledku. Bulhari v semifinále baráže o postup na majstrovstvá Európy aj napriek streleckej prevahe a väčšej aktivite prehrali v Sofii s efektívnejším Maďarskom 1:3. „Všetci sme smutní. Aj za nepriaznivého stavu sme sa mohli vrátiť do hry, no ich brankár pochytal niekoľko stopercentných príležitostí. Urobili sme chyby, za ktoré sme pykali, no chýbalo nám aj trochu športového šťastia. Výsledok mohol byť iný. Všetkých nás prehra v tomto dôležitom zápase mrzí a bolí.“

Októbrový zraz sa však pre Vasila Božikova a Bulharov nekončí. Čakajú ich dva duely v Lige národov. V nedeľu o 18:00 sa Bulharsko predstaví vo Fínsku a v stredu o 20:45 pricestuje do Sofie reprezentácia Walesu. „Najlepším spôsobom ako sa zbaviť nepriaznivého výsledku zo včera, je čo najlepšie zvládnuť najbližšie zápasy. Dnes sme už trénovali a snažíme sa stopercentne pripraviť na Fínov. V zápasoch Ligy národov chceme dosiahnuť priaznivejšie výsledky,“ hovorí 32-ročný obranca, ktorý má v belasom na konte 2 majstrovské tituly a 2 domáce poháre. Vasil na diaľku vníma aj priaznivé ohlasy fanúšikov Slovana, ktorí tiež zaregistrovali, že viedol svoju rodnú krajinu s kapitánskou páskou. „Chcem sa fanúšikom Slovana poďakovať za podporu, ktorú mi takto prejavujú aj v čase, keď hrám za reprezentáciu. Je to pekný pocit,“ uzavrel Vasil Božikov.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozývame vás na majstrovské oslavy.
Martin Schlossár absolvoval ligový debut v belasom.
Mladí slovanisti na Tehelnom poli.

Neprehliadnite

Pozývame vás na majstrovské oslavy.
Chceš byť novým Vladimírom Weissom? Neváhaj a príď na výber do prípraviek ŠK Slovan Bratislava.
Úvodný výkop finále je stanovený na nedeľu 8. mája o 17:30.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.