Úvod Správy Mládež Mladšie dorasty úspešné v zápasoch s Dunajskou Stredou

Mladšie dorasty úspešné v zápasoch s Dunajskou Stredou

Naši mladší dorastenci si dohrali zápasy s Dunajskou Stredou.

Počas týždňa boli v akcii naši mladší dorastenci, ktorí si na Akadémii ŠK Slovan v Prievoze dohrali duely štvrtého kola s Dunajskou Stredou. Výber U17 predviedol skvelý trojgólový nástup, U16 zase trojgólový obrat. V oboch prípadoch zostali tri body v Bratislave.

Mladší dorastenci do 17 rokov (U17) mali skvelý vstup do stretnutia a už v 35. minúte viedli nad Dunajskou Stredou 3:0. Postupne sa presadili Martin Mišovič, Milan Šimon Rehuš a Nino Marcelli. Z jasného zápasu bola v druhom polčase ešte dráma, keď DAC znížil na rozdiel jedného gólu. Belasí si však cenné víťazstvo postrážili a v tabuľke poskočili na šiestu priečku, pričom oproti tímom z čela tabuľky majú tri zápasy k dobru.

Duel belasej U16 mal takmer dokonale opačný priebeh. Naša U16 totiž po polčase prehrávala 0:1. V rozmedzí 53. – 69. minúty však belasí strelili tri góly a zvrátili priebeh duelu. Tomáš Marušin vyrovnal na 1:1, Zoran Ivanics dal zakrátko na 2:1 a opäť Zoran Ivanics uzavrel v 69. minúte na konečných 3:1. Belasá U16 poskočila na štvrté miesto tabuľky, tiež má oproti prvej Žiline tri duely k dobru.

dohrávka 4. kola

ŠK Slovan – DAC Dunajská Streda 3:2 (3:0) – góly Slovana Mišovič, Rehuš, Marcelli

Zostava Slovana: Mikoláš – Polák, Homola, Kozák, Kachnič, Benko, Riznič, Rehuš, S. Nagy (71. Pištek), Marcelli, Mišovič (78. Hric)

Hodnotenie trénera:

Michal Suchomel, tréner U17: „V dobrom zápase sme dosiahli cenné víťazstvo. V prvom polčase sme herne dominovali, čoho výsledkom boli tri strelené góly a ďalšie nedotiahnuté kombinačné akcie. V druhom polčase súper dvomi gólmi zdramatizoval zápas, ktorý bol až do záverečných sekúnd otvorený, a to najmä kvôli zlým riešeniam, ktoré sme volili vo finálnej fáze.“

ŠK Slovan – DAC Dunajská Streda 3:1 (0:1) – Ivanics 2, Marušin

Zostava Slovana: Fesyuk – Marušin, J. Šalkovič, Svoboda, Schmidt (72. Halász), Marko, Ivanics (72. Balko), Hreha, Renko (75. Kirňák), Polniš, Hipp (72. R. Slovák)

Ľubomír Kordanič, tréner U16: „V prvom polčase sme mali náznaky dobrých príležitostí, no nezvládli sme finálnu fázu. Herne sme síce mali mierne navrch, ale inkasovali sme a po polčase sme prehrávali 0:1. Po prestávke sme vo finálnej fáze predviedli väčší pokoj, z čoho pramenili tri strelené góly v súperovej sieti. Podali sme kompaktný a zodpovedný výkon v obrannej i útočnej fáze hry. Takýmto prístupom, dostatočnou agresivitou a hlavne hernou kvalitou jednotlivcov by sme sa chceli prezentovať v každom zápase. Dovolím si tvrdiť, že počas celého duelu sme nemali slabšiu chvíľku, po celý čas sme držali vysoké tempo a zaslúžene sme zvíťazili. Súper takisto prispel ku kvalite stretnutia.“

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŠK Slovan Bratislava ´B´3:1.