Úvod Správy Slovnaft Cup Šťastie v nešťastí

Šťastie v nešťastí

Jurij Medveděv sa po menšom zranení vrátil späť do hry.

Jurij Medveděv má za sebou krátku zápasovú pauzu, napriek tomu má dôvod úsmev. Jeho zranenie zo stretnutia v Žiline (20. septembra) totiž na prvý pohľad vyzeralo tak, že liečba si bude vyžadovať dlhší než dvojtýždňový zápasový výpadok...

Našťastie, prvotné obavy sa nepotvrdili. Náš krajný obranca hneď počas týždňa po zápase v Žiline začal individuálne trénovať a následne sa pripojil k mužstvu. Včera už v pohári absolvoval plných 90 minút. „V prvom momente to vyzeralo zle. Myslel som si, že mám pretrhnuté väzy v členku. Našťastie, väzy boli len natiahnuté, čo predstavovalo jednoznačne dobrú správu. Mal som šťastie v nešťastí,“ povedal Jurij Medveděv.

Paradoxne, práve v Žiline sa Jurij v 26. ligovom štarte za Slovan dočkal svojho prvého ligového gólu v belasom. „Na prvý ligový gól v Slovane mi ostanú bolestivé spomienky. Ale ako som už povedal, dnes sa pri tej spomienke môžem usmievať, pretože to mohlo dopadnúť oveľa horšie. Po góle som si ešte v duchu hovoril, že by som mohol pridať ešte jeden, pretože v zápase som sa cítil veľmi dobre. Napokon som sa o pár minút zranil a musel som striedať. Aj taký vie byť futbal,“ vyhlásil český obranca, ktorý sa narodil v Kazachstane. V belasom má teda na konte dva súťažné presné zásahy – mimoriadne cenný v odvete s PAOK po parádnej strele z diaľky a práve zo Žiliny.

Po naskočení do plného tréningu absolvoval Jurij aj zápasový návrat. V pohári s Kvašovom si na pravom kraji obrany zastal svoju úlohu. „Nemal som žiadne ťažkosti, návrat prebehol v poriadku. Ihrisko bolo o poznanie mäkšie než normálne, čo predstavovalo väčšiu záťaž na nohy. Keď 90 minút beháte po mäkkom ihrisku, nohy to cítia. Zvládli sme to však tak ako sme mali, dali sme šesť gólov a postup sme si bez problémov postrážili,“ vyhlásil držiteľ dvoch slovenských titulov, ktorý ocenil aj prístup Kvašova. „Bol to férový zápas, aj súper k tomu pristúpil veľmi korektne, čo treba oceniť. My sme k tomu pristúpili nanajvýš zodpovedne. Pomohol nám rýchly gól, po ktorom prišla na naše kopačky pohoda. Teraz budeme ďalej trénovať a pripravovať sa na ligové zápasy, ktoré nás čakajú po reprezentačnej prestávke.“

Na pravom kraji obrany máme v súčasnosti silnú konkurenciu – Darko Milanič tam má k dispozícii reprezentanta Lukáša Pauscheka a uzdraveného Jurija Medveděva. „Paušo sa chytil, je v reprezentácii a dostával v poslednom období viac šancí, čo plne akceptujem. Snažím sa čo najlepšie makať na tréningoch. Konkurencia nám prospieva,“ uzavrel Jurij Medveděv.

Zdroj foto: Lenka Ciesarová/Spartak Kvašov

 

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vasil Božikov na štarte zimnej prípravy.
Tréner Darko Milanič na štarte zimnej prípravy.
Reportáž Slovan TV zo začiatku zimnej prípravy.

Neprehliadnite

Rozhovor s generálnym riaditeľom klubu Ivanom Kmotríkom ml.
Tréner Darko Milanič v rozhovore po skončení jesennej časti.
ŠK Slovan zdolal Žilinu 3:2.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.