Úvod Správy Slovnaft Cup Weiss: Mám rád loptu a futbal, chcem tešiť ľudí

Weiss: Mám rád loptu a futbal, chcem tešiť ľudí

Vladimír Weiss si pohárový duel v dobrom slova zmysle užil.

Nie je postup ako postup. Belasí totiž aj napriek rozdielu troch súťaží v zápase s Kvašovom nič nepodcenili, celý čas hrali v dobrom tempe a stále išli za ďalšími gólmi. Skóre sa zastavilo na čísle šesť. Na polovici z nich mal priamy podiel Vladimír Weiss.

V základnej zostave nastúpil prvýkrát od polovice augusta. Vladimír Weiss si pohárový zápas v dobrom slova zmysle užil a futbal mu chutil. Veľmi som sa na tento zápas tešil a chcel som si užiť každú minútu na ihrisku. Verím, že to tak vyzeralo. Vedeli sme, že terén nebude najlepší, no všetci sme zo seba vydali sto percent a pristúpili sme k tomu maximálne zodpovedne. Preto pri všetkom rešpekte k súperovi vyzerá výsledok tak ako vyzerá,“ hovoril 66-násobný slovenský reprezentant po stretnutí.

O tom, že mu tento duel chutil, svedčí aj priamy podiel na troch góloch. Weiss ešte v úvode pripravil presnou prihrávkou gólovú pozíciu pre Alena Ožbolta a v závere zase lahôdkovým oblúčikom vyzval do gólovej koncovky Borisa Cmiljaniča. Ešte v prvom polčase sám skóroval po peknej narážačke s Ezekielom Hentym. Jeho dnešná bilancia je teda 1 gól a 2 asistencie. Zaujal aj viacerými technickými finesami a kreatívnymi riešeniami herných situácií. „Často sa snažím preniknúť do pokutového územia a po nejakej rýchlej kombinácii zakončiť, čo sa mi pri mojom góle aj podarilo. Mám rád loptu, mám rád futbal, a zápasy si chcem užiť a potešiť ľudí. Dnes nemohli byť na štadióne, ale snáď sa potešili aspoň tí, ktorí nám fandili prostredníctvom internetového prenosu,“ pokračoval rodený Bratislavčan, ktorý sa po prekonaní zdravotných ťažkostí cíti čoraz lepšie. „Teším sa a cením si, že som zdravý. Cítim sa výborne. Sám viem, že potrebujem hrať a zbierať minúty na ihrisku. Preto možno pôjdem hrať aj v sobotu za juniorku.“

Belasí si splnili povinnosť a celkovo im zostali pozitívne dojmy aj vďaka korektnému súperovi, ktorý sa vyhol akýmkoľvek tvrdým zákrokom či faulom. „Naposledy sme sa v pohári vytrápili a nechceli sme nechať nič na náhodu. Aj zostava jasne naznačila, že to neberieme na ľahkú váhu. Od prvej minúty sme dominovali a ani fakt, že sme hrali u štvrtoligistu, nič nezmenil na našom prístupe, ktorý bol u všetkých hráčov ukážkový. Slovan je veľký klub a ku každému zápasu musíme pristúpiť rovnako bez ohľadu na súpera. Postavili sme sa k tomu zodpovedne, čo bolo na ihrisku vidno od prvej minúty do poslednej. Už sa tešíme na ligu,“ uzavrel Vladimír Weiss.

Zdroj foto: Lenka Ciesarová/Spartak Kvašov

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasá U21 je v príprave na jarnú časť sezóny.
Profilový rozhovor s Filipom Lichým.
Jurij Medveděv zo zdravotných dôvodov vynechal záver jesennej časti.

Neprehliadnite

Rozhovor s generálnym riaditeľom klubu Ivanom Kmotríkom ml.
Tréner Darko Milanič v rozhovore po skončení jesennej časti.
ŠK Slovan zdolal Žilinu 3:2.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.