Úvod Správy Slovnaft Cup Hladký pohárový postup

Hladký pohárový postup

ŠK Slovan zvíťazil v dohrávke 3. kola Slovnaft Cup-u v Nemšovej nad Kvašovom 6:0.

Belasí zvíťazili v dohrávke 3. kola Slovnaft Cup-u v Nemšovej nad Kvašovom 6:0. V štvrtom kole sa predstavíme na ihrisku TJD Príbelce, predbežný hrací termín je 21. október.

Belasí nastúpili vo výrazne pozmenenej zostave oproti zápasu v Pohroní. Darko Milanič nemal k dispozícii šiestich reprezentantov a hráčov, ktorí chýbali pre zdravotné ťažkosti (Aleksandar Čavrič, Ibrahim Rabiu, Ondřej Petrák, Filip Lichý, Martin Trnovský). Naše mužstvo od úvodu plnilo úlohu favorita. Už v 6. min prešiel center Nona aj za prispenia teču Lovata na zadnú žrď a Bajrič umiestnil loptu do siete – 0:1. O štyri minúty Weiss ideálnou prihrávkou našiel v strede šestnástky Ožbolta, ktorý z prvej nezaváhal – 0:2. Následne sa pripomenul aj Kvašov, po hlavičkách Mutalu a Bičana nemusel Šulla zasahovať. Po polhodine opäť prišli chvíle belasých. Veľká šanca, pri ktorej postupne zakončili Daniel, Lovat a Ožbolt sa ešte gólom neskončila. V 32. min však už pekná narážačka medzi Weissom a Hentym mala gólové vyústenie, Weiss pekne obstrelil brankára – 0:3. O dve minúty Henty prudko vystrelil spoza šestnástky a aj keď sa Barták lopty dotkol, tá skončila v sieti pri ľavej žrdi – 0:4. Prvé dejstvo uzavrela šanca Ožbolta, ktorý zblízka trafil do Bartáka.

Aj druhé dejstvo ponúklo obraz hry s očakávanou prevahou belasých. Dobrú príležitosť na zvýšenie náskoku mal v 58. min Henty, jeho strelu zrazil obranca na roh. Následne nám vyšiel signál z priameho kopu, Nono našiel oblúčikom na zadnej žrdi Weissa, ten vypálil z voleja, Barták však vyrazil. Sériu šancí uzavrel Daniel, ktorý sa presadil na pravej strane, zoči-voči brankárovi však neuspel. Darko Milanič v 70. min zrealizoval trojnásobné striedanie, do hry išli Cmiljanič, Holman a Ratao. Práve striedajúci Cmiljanič už po štyroch minútach pobytu na trávniku zužitkoval lahôdkový oblúčik Weissa a krížnou strelou prekonal brankára - 0:5. Gólový účet ešte v 88. min uzavrel opäť Cmiljanič, ktorý dorazil do siete strelu Daniela - 0:6.

TJ Spartak Kvašov – ŠK Slovan Bratislava 0:6 (0:4)

Góly: 6. Bajrič, 10. Ožbolt, 32. Weiss, 34. Henty, 74. a 88. Cmiljanič