Úvod Správy Eventy ŠK Slovan Bratislava vstupuje do sveta e-športu

ŠK Slovan Bratislava vstupuje do sveta e-športu

Na scéne bude pôsobiť e-športový tím ŠK Slovan.

Najúspešnejší slovenský klub zakladá novú e-športovú divíziu. ŠK Slovan bude mať podobne ako kluby zo zahraničia zastúpenie na domácich i medzinárodných podujatiach v hre FIFA.

Za Slovan Bratislava budú v hre FIFA hrať gameri Tomáš „Slovan_rSp17“ Laki a Lukáš „Slovan_lumasa2“ Móri. Títo hráči budú na jednotlivých turnajoch hrať v originálnych belasých dresoch a pod značkou ŠK Slovan.

E-šport je neustále rastúce odvetvie, ktoré si získava čoraz viac pozornosti. Pre ŠK Slovan predstavuje založenie e-športovej divízie unikátnu príležitosť rozšíriť povedomie o klube a získať úspechy aj na tejto úrovni. Pretože ako vždy v Slovane, aj v e-športe budú ciele úplne jasné – vyhrávať.

„Som veľmi rád, že dnes môžeme oficiálne oznámiť založenie našej e-športovej divízie. Už dlhšie sme túto oblasť sledovali a napokon sme dospeli k dohode s dvomi talentovanými hráčmi, ktorí budú reprezentovať značku ŠK Slovan na domácej i medzinárodnej scéne. Vznik e-športovej divízie vnímame ako výbornú príležitosť rozšíriť povedomie o značke aj medzi mladšiu generáciu, ktorá sa najčastejšie venuje počítačovým a konzolovým hrám. Veríme, že aj naši fanúšikovia, ktorí majú radi počítačové či konzolové hry alebo sledujú podujatia v e-športe, si prídu na svoje a budú podporovať našich hráčov,“ povedal generálny riaditeľ Ivan Kmotrík ml.

Sledovať našich hráčov budete môcť aj na facebookovej stránke https://www.facebook.com/SlovaneSports a na instagrame https://www.instagram.com/sk_slovanbratislava_esport/

Za Slovan budú hrať dvaja hráči. Tým prvým je Tomáš „Slovan_rSp17“ Laki, ktorý pochádza z Bratislavy a hre FIFA sa venuje už viac než deväť rokov. Je dvojnásobným majstrom Českej republiky (v čase, keď Slovensko nemalo samostatné súťaže), raz sa stal majstrom Slovenska a dosiahol špičkové umiestnenia na rôznych domácich i medzinárodných turnajoch. Najväčšie úspechy dosiahol vo FIFE 14, keď sa kvalifikoval na Intel Extrem Masters do Katowíc, čo je najväčší e-športový turnaj v Európe. „Veľmi sa teším, že ako rodený Bratislavčan budem na domácich i medzinárodných turnajoch reprezentovať belasé farby. Je to česť, no zároveň záväzok, pretože v Slovane sa od vás očakávajú vždy len víťazstvá. Som nadšený z tohto projektu a teším sa, že sme s klubom našli spoločnú reč a rozbehli e-športovú divíziu,“ povedal Tomáš.

Druhým hráčom je Lukáš „Slovan_lumasa2“ Móri, ktorý dosiahol najväčšie úspechy v hre FIFA 20. Dostal sa do finále MČSR vo FIFA 20, kde bol jediným slovenským zástupcom. Má len 14 rokov, takže najväčšie úspechy ho ešte len čakajú a veríme, že ich dosiahne práve pod značkou ŠK Slovan. „Veľmi sa teším na pôsobenie v Slovane Bratislava a verím, že budem hrdo reprezentovať klubovú značku. Moje ciele do budúcna sú čo najlepšie reprezentovať svoj klub, rodinu aj samého seba. Chcel by som sa umiestňovať na najvyšších priečkach v rámci československej FIFA scény a vyhrať aj majstrovstvá Slovenska,“ povedal Lukáš. Majstrovstvá Slovenska sa mali pôvodne konať Nitre, napokon sa z dôvodu súčasných opatrení uskutočnia 10. októbra v on-line podobe.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Naše ženy zvládli dva zápasy na ihriskách súperiek.
Futbalisti David Hrnčár a Martin Trnovský sa zúčastnili na podujatí Deň Tehelného poľa.

Neprehliadnite

Futbalisti David Hrnčár a Martin Trnovský sa zúčastnili na podujatí Deň Tehelného poľa.
Základné školy, ktoré navštívili posledné domáce zápasy Slovana Bratislava v minulej sezóne súťažili o zaujímavé ceny v podobe vstupeniek na predstavenie do Slovenského národného divadla, vecné ceny od ŠK Slovan, či prehliadku štadióna Tehelné pole.
Ponúkame vám zvýhodnený balíček na Európsku konferenčnú ligu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.