Úvod Správy Fortuna liga Strelec: Vážim si, že mi radí taký skúsený hráč

Strelec: Vážim si, že mi radí taký skúsený hráč

David Strelec po zápase so Senicou.

Je medzi nimi 11-ročný vekový rozdiel, na ihrisku i mimo neho si však výborne rozumejú. David Strelec a Vladimír Weiss predviedli v súboji so Senicou peknú gólovú akciu a prispeli k nášmu triumfu.

Na Tehelnom poli bežala 79. minúta. Vladimír Weiss si narazil loptu s Nonom, v šestnástke zdvihol hlavu a spätnou prihrávkou našiel pred päťkou Davida Strelca. Ten ľavačkou trafil prakticky nechytateľne pod brvno. „Tréner nás posielal do hry s tým, aby sme s Vladom vpredu niečo vymysleli. Myslím si, že sa nám to podarilo. V sobotu som mu prihrával ja, teraz sme si to vymenili,“ usmieva sa David Strelec.

Aj gólová oslava jasne ukázala, že táto dvojička si naozaj rozumie. „S Vladom sme veľmi dobrí kamaráti a rozumieme si na ihrisku i mimo neho. Ideme občas spolu aj na obed, pričom sa mi snaží radiť. Vážim si, že mi radí taký skúsený hráč,“ hovorí mládežnícky reprezentant o radách od účastníka majstrovstiev sveta 2010 i majstrovstiev Európy 2016.

David Strelec prišiel na ihrisko ako striedajúci hráč. „Snažím sa ísť v každom tréningu na sto percent, aby som bol pripravený využiť priestor na ihrisku. Veľké zápasy často rozhodujú striedajúci hráči, ktorí sú veľmi dôležití. Čas v zápase treba využiť na maximum. Niečo dobré a dôležité sa dá ukázať aj za minútu,“ povedal náš mladý útočník.

Kým v priebehu tohto kalendárneho roka nastupoval David skôr na podhrotovej pozícii, v posledných dvoch dueloch sa po príchode na trávnik postavil na hrot útoku. „Predtým som veľmi dlho hrával útočníka, až neskôr som sa presunul na podhrotovú pozíciu. Som zvyknutý hrať na oboch postoch, ani jeden mi nerobí problém,“ uzavrel David Strelec.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Ďakujeme za vašu priazeň a podporu.
Belasým na hosťovaniach sa počas víkendu darilo.
Belasí tretí rok po sebe pôjdu do nadstavby o titul z prvého miesta.

Neprehliadnite

Dávid Holman otvorene na zaujímavé témy.
Ďakujeme za vašu priazeň a podporu.
Belasí tretí rok po sebe pôjdu do nadstavby o titul z prvého miesta.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.