Úvod Správy Niké liga Chceme potvrdiť tohtoročnú stopercentnú bilanciu s Ružomberkom

Chceme potvrdiť tohtoročnú stopercentnú bilanciu s Ružomberkom

Belasí v sobotu o 19:00 privítajú Ružomberok.

Základná časť najvyššej súťaže sa pomaly dostáva k svojej polovici. Počas víkendu je na programe 8. kolo, v ktorom belasí v sobotu o 19:00 vyzvú na Tehelnom poli MFK Ružomberok. S týmto súperom sa nám v Bratislave v posledných rokoch mimoriadne darí.

Držiteľom permanentiek pripomíname dôležité pokyny v súvislosti so zajtrajším zápasom a taktiež pripomíname informáciu pre permanentkárov, ktorí sa nenahlásili, no majú záujem prísť na zápas.

Priamy prenos zo stretnutia budete môcť sledovať prostredníctvom internetovej televízie Huste.tv.

Stretáva sa druhý tím tabuľky so siedmym, Slovan a Ružomberok delí šesť bodov, pričom ešte máme stredajšiu dohrávku so Senicou k dobru. Máme tretí najproduktívnejší útok v lige (17 gólov) a najpevnejšiu obranu (5). Ružomberok disponuje šiestou najgólovejšou ofenzívou (10) a štvrtou najlepšou defenzívou (9).

V roku 2020 sa na Tehelnom poli stretneme s Ružomberkom už po štvrtýkrát. Všetky tri tohtoročné konfrontácie v lige a vo finále pohára sa skončili našimi víťazstvami 1:0.

„Sme dobre pripravení a pôjdeme za víťazstvom,“ rázne vyhlásil tréner Darko Milanič, ktorý očakáva odpor Ružomberka. Zápasy s týmto súperom bývajú tesné – sedem z posledných desiatich sa skončilo rozdielom jediného gólu. „Ružomberok sa prezentuje dobrou organizáciou v defenzíve a snaží sa hrať na brejky. My musíme hráčom poskytnúť riešenia a pokyny, ako proti nim uspieť. Hovorím o taktike i základných veciach, ktoré nesmú na ihrisku chýbať – koncentrácia, túžba po víťazstve a prejav ako jeden tím. Dôležitá bude kvalita v útočnej tretine ihriska. Nebude ľahké sa dostať do útočnej tretiny ihriska, ale my sa tam dostaneme. Preto tam budeme potrebovať veľa kvality, aby sme sa presadili.“

Ako Darko Milanič avizoval v rozhovore, rád a otvorene fanúšikov informoval o zdravotnom stave mužstva pred sobotňajším duelom. „Pre zdravotné problémy zajtra určite nebudeme môcť počítať s triom Jurij Medveděv, Ondřej Petrák a Ibrahim Rabiu. Samozrejme, chýbajú nám hráči s dlhodobými zraneniami (Filip Lichý a Martin Trnovský, pozn. red.). Otáznik visí nad štartom Alena Ožbolta a Rafaela Rataa. Za super-pozitívnu vec považujem, že kapitán Vasil Božikov s nami už vo štvrtok trénoval bez obmedzení a problémov,“ vyhlásil tréner belasých, ktorý reagoval aj na otázku, či už je Vladimír Weiss pripravený odohrať plnú minutáž. „Vladimír Weiss je pripravený a fit, je dôležité, že trénuje štandardne s mužstvom. Je pripravený pomôcť tímu, uvidíme, či už na plných 90 minút.“

S belasými štandardne trénuje aj David Strelec. „David s nami trénuje, v stredu odohral dobrý zápas za juniorku. Som si istý, že či už zajtra dostane na ihrisku minútu alebo 90 minút, tak urobí všetko pre to, aby sme vyhrali tento zápas,“ povedal Darko Milanič, ktorý pred piatkovým tréningom, keď sme sa rozprávali, ešte nemal jasno ohľadom zostavy. „Ako pred každým zápasom, aj teraz mám v hlave rôzne riešenia. Hráči mi musia dať odpoveď na tréningu. Mám ešte dostatok času, aby som sa rozhodol, aká bude najlepšia voľba na zajtrajší duel,“ uzavrel tréner belasých.

Aktuálna forma

Belasí odohrali v septembri dva ligové duely – nad Spartakom Trnava vyhrali v derby 2:0 (góly Medved, Nono) a naposledy v Žiline remizovali 2:2 (Medveděv, Bajrič).

Ružomberok pred týždňom dosiahol svoje prvé ligové víťazstvo v sezóne, a to veľkom štýle – Michalovce deklasoval 4:0. Hetrikom sa blysol útočník Ladislav Almási, jeden gól pridal krídelník Peter Ďungel. Okrem tohto triumfu ešte Liptáci v septembri prehrali v Dunajskej Strede (2:3) a v domácom pohári postúpili cez Lipany (4:0).

Vzájomné zápasy

Ružomberok je najčastejším návštevníkom nového Tehelného poľa – na našom štadióne sa predstaví už piatykrát.

Všetky štyri duely sa skončili našimi víťazstvami – v apríli 2019 3:2 (Šporar 2, Dražič), v poslednom kole základnej časti uplynulej sezóny 1:0 (Ratao) a v úvodnom kole nadstavby 1:0 (Medved). Vo finále Slovnaft Cup-u 2019/20 sme nad Ružou zvíťazili 1:0 po premenenom pokutovom kope Alena Ožbolta.

S Ružomberkom ťaháme v sériu jedenástich domácich duelov bez prehry, počas ktorej sme desaťkrát zvíťazili. Táto séria trvá od apríla 2014.

Bilancia z posledných 10 vzájomných ligových meraní síl hovorí nasledovne: 6 víťazstiev Slovana, 2 remízy, 2 víťazstvá Ružomberka. Celkové skóre 13:8 v prospech belasých.

Dôležité informácie

Zápas 8. kola Fortuna ligy 2020/21 ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok sa začína v sobotu 26. septembra o 19:00 a povedie ho rozhodcovská trojica Ziemba – Vorel, Ádám.

Dôležité informácie pre fanúšikov, ktorí prídu na zápas s Ružomberkom, nájdete TU.

Na zápas sa prihlásilo 548 permanentkárov, ktorí majú garantovaný vstup na zápas. Voľných zostalo 252 miest. Turnikety pustia ja zvyšných 252 permanentkárov podľa poradia, v ktorom prídu.
Belasých môžete podporiť aj prostredníctvom internetového prenosu na Huste.tv.