Úvod Správy Fortuna liga Weiss: Teším, sa že som späť

Weiss: Teším, sa že som späť

Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

V Žiline nastúpil na záverečnú štvrťhodinu, no aj počas kratšieho časového úseku priniesol od hry oživenie a ofenzívnu kreativitu. Vladimír Weiss je v plnom tréningovom procese s mužstvom a teší sa na sobotňajší duel s Ružomberkom.

„Teším sa, že som späť. V Žiline som sa na ihrisku cítil dobre. Škoda, že sme na konci nestrelili víťazný gól, mali sme šance, no tie mal aj súper. Remíza bola zrejme spravodlivá,“ vrátil sa Vladimír Weiss k poslednému duelu.

Náš ofenzívny stredopoliar je po vynútenej pauze zdravotne fit a trénuje s mužstvom. „Trápil ma zápal achilovky, no ten už je preč. V podstate už tretím týždňom trénujem s mužstvom a idem naplno. Cítim sa fit a dobre, čo je najdôležitejšie,“ pokračuje účastník majstrovstiev sveta 2010 i majstrovstiev Európy 2016.

Vladimír Weiss debutoval na Tehelnom poli presne 13. júna 2020 v zápase prvého kola nadstavby uplynulej sezóny, v ktorom sme hostili práve Ružomberok. Na trávnik prišiel v 68. minúte, a okamžite rozhýbal našu ofenzívu. Mal významný podiel na rozhodujúcom góle, keď jeho prudkú strelu z 20 metrov brankár dokázal len vyraziť k Žanovi Medvedovi, ktorý dorazil loptu do siete.

„Spomienky na víťazný debut na Tehelnom poli sú stále príjemné. S Ružomberkom sme to vtedy nemali ľahké a vo všeobecnosti je to pre nás nepríjemný súper. Uvedomujeme, si že Dunajská Streda je zatiaľ stopercentná, takže si nemôžeme dovoliť strácať body. Chceme vyhrať každý zápas a dotiahnuť sa čo najbližšie k prvému miestu. Teším sa na sobotňajší zápas i na náš štadión na Tehelnom poli,“ vyhlásil Vladimír Weiss, ktorý je rád, že na štadióne môže byť aspoň tisíc fanúšikov, i keď by si samozrejme prial väčšie publikum. „Je lepšie, keď tam sú aspoň nejakí fanúšikovia než úplne žiadni. Aj keď na našom veľkom štadióne sa tisícka trochu stratí. Verím, že raz sa stretneme aj vo väčšom počte, veľmi by som si chcel zahrať pred našimi fanúšikmi na Tehelnom poli. Teším sa však aj na ľudí, ktorí prídu v sobotu. Chcem sa im odvďačiť za dôveru a potešiť ich. Túžim odohrať čo najviac zápasov a pomôcť mužstvu,“ doplnil rodený Bratislavčan.

Celý rozhovor s Vladimírom Weissom nájdete v bulletine na zápas s Ružomberkom, ktorý posielame v piatok všetkým odberateľom newslettra a v sobotu bude bulletin dostupný aj na klubovom webe.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Aj napriek náročnej situácii budeme bojovať zo všetkých síl.
Aktualizácia k vzniknutej situácii pred zápasom v Dunajskej Strede.

Neprehliadnite

Vladimír Weiss si pohárový duel v dobrom slova zmysle užil.
Na scéne bude pôsobiť e-športový tím ŠK Slovan.
Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.