Úvod Správy Mládež Starší dorast zvýšil náskok na čele

Starší dorast zvýšil náskok na čele

Belasá U19 zvíťazila v dohrávke nad Trenčínom.

Naši starší dorastenci (U19) si počas týždňa dohrali zápas šiesteho kola s AS Trenčín. Belasí sa už v 14. minúte ujali vedenia, keď Martin Kušnír strelil už svoj tretí presný zásah v sezóne. Ako sa ukázalo, bol to jediný gól stretnutia. Skóre sa už nezmenilo a naša U19 zvíťazila 1:0.

Belasí vďaka tomuto triumfu zvýšili svoj náskok na prvom mieste tabuľky. Sú lídrami súťaže s dvojbodovým náskokom na druhú Žilinu a trojbodovým náskokom na tretí Ružomberok.

ŠK Slovan U19 – AS Trenčín U19 1:0 (1:0)

Gól: 14. Kušnír

Zostava Slovana: Krížik – Mičák, Molčan, Lacko, Hudec (57. Čongrády), Sečanský (71. Koseček), Hornyák, Kušnír, Hasoň (65. Vician), Rosenberger (65. P. Dornai), Matoš

Hodnotenie trénera:

Vladimír Gála: „Do zápasu sme vstúpili koncentrovane s vyšším napádaním, vďaka ktorému sme chceli získavať lopty, čo sa nám aj darilo. Súper však po strate lopty veľmi dobre reagoval. Gól sme strelili po situácii, keď Hornyák vyhral osobný súboj a veľmi dobrou prihrávkou našiel Kušníra, ktorý prekonal brankára. V týchto fázach hry sme mali herne navrch, avšak museli sme byť pozorní v defenzíve, pretože súper hrozil z rýchlych protiútokov. Druhý polčas bol pre nás fyzicky náročný. Trenčín si vytvoril tlak a mal snahu vyrovnať, my sme naopak nevedeli podržať loptu. Výborne sme však pracovali v defenzíve a len bojovnosťou a veľkou obetavosťou sme zápas doviedli do víťazného konca. Dnes nás podržal brankár Krížik, ktorý predviedol množstvo výborných zákrokov.“

Ikona slovenského futbalu sa teší z druhého majstrovského titulu s ŠK Slovan.
Lukáš Pauschek získal v sobotu 7. titul majstra Slovenska, čo sa zatiaľ ešte nikomu nepodarilo! Všetky má so Slovanom.