Úvod Správy Fortuna liga Séria neporaziteľnosti so Žilinou na čísle deväť, no chceli sme viac

Séria neporaziteľnosti so Žilinou na čísle deväť, no chceli sme viac

Dominik Greif v rozhovore po zápase v Žiline.

Len štvrtýkrát od sezóny 2013/14 sa vo vzájomnom súboji Slovana a Žiliny zrodil nerozhodný výsledok. Belasí samozrejme túžili po víťazstve, preto po stretnutí nemohli byť s remízou spokojní. Zvlášť, keď na stopercentného lídra DAC strácame po dnešku osem bodov, máme však ešte dohrávku so Senicou k dobru.

„Stretli sme sa s dobrým súperom. Nehrali sme dostatočne dobre, aby to stačilo na víťazstvo, preto musíme prijať aj bod. Nie som analytik ani mi neprináleží teraz hodnotiť, čo v našom výkone nebolo dobré. Určite si tento zápas rozoberieme a snáď sa posunieme ďalej,“ povedal Dominik Greif po stretnutí.

Všetky góly padli v prvom polčase. Belasí sa ujali vedenia po peknej spolupráci Erika Daniela s Jurijom Medveděvom a zdalo sa, že sú na dobrej ceste za tromi bodmi. Škoda, že viedli len tri minúty. Žilina následne dokonca otočila na 2:1 a hrala v eufórii, ktorú ešte do prestávky schladil Kenan Bajrič hlavičkou po ideálnom centri Mohu.

Rušný bol záver zápasu, keď mohli vyhrať obaja. Za belasých neuspeli vo výborných pozíciách Alen Ožbolt, Dávid Holman či v samom závere Vladimír Weiss, na opačnej strane sa blysol Dominik Greif najmä pri reflexívnom zákroku, keď vytlačil strelu Kurminowskeho z bezprostrednej blízkosti. „Bolo to zblízka a loptu kopol v podstate na mňa. Stihol som zareagovať, zdvihol som ruku a podarilo sa mi vyraziť loptu nad brvno,“ tak videl náš brankár jeden z kľúčových okamihov stretnutia.

V súboji dvoch tímov, ktoré chcú hrať futbal, sa hralo hore-dole s množstvom príležitostí a zaujímavých akcií. „Padli štyri góly a oba tímy mali veľa šancí, najmä v závere sa hralo hore-dole, čiže ľuďom sa to mohlo páčiť. Nám ani trénerom zrejme veľmi nie, keďže už to bolo také neorganizované. Ale ak sa to ľuďom páčilo, tak škoda, že nemôžu prísť na štadión vo väčšom počte, aby sa potešili viacerí.“

Prítomní zástupcovia médií v mix-zóne konfrontovali nášho brankára s otázkou na atmosféru v kabíne. Dominik Greif rázne vyvrátil nepravdy a špekulácie o vytváraní partií či nezhodách. „To vôbec nie je pravda, žiadne partie v kabíne nie sú. Nedávno sme mali spoločnú grilovačku aj s rodinami, takže tieto reči vôbec nie sú pravdivé. Je normálne, že v čase, keď sa nám úplne nedarí, sa takéto veci začnú šepkať a šíriť. Ale vôbec to tak nie je,“ vyhlásil slovenský reprezentant, ktorý si opäť dobre zachytal. Ani fakt, že sme remízou natiahli šnúru neporaziteľnosti v ligových dueloch so Žilinou na číslo deväť a naposledy sme so Šošonmi prehrali ešte v marci 2018, nenapravil dojem nášho brankára zo stretnutia. „Nemáme body, ktoré sme chceli. Nemyslím si, že nás pred dneškom zásadne ovplyvnil štvrtkový zápas v Kuopiu. Je to iná súťaž, iný zápas, a už sme dostatočne skúsení, aby sme také veci ako v Európskej lige vedeli zahodiť za hlavu. Jednoducho sme nepodali taký výkon, aby sme vyhrali,“ uzavrel Dominik Greif.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Aj napriek náročnej situácii budeme bojovať zo všetkých síl.
Aktualizácia k vzniknutej situácii pred zápasom v Dunajskej Strede.

Neprehliadnite

Vladimír Weiss si pohárový duel v dobrom slova zmysle užil.
Na scéne bude pôsobiť e-športový tím ŠK Slovan.
Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.