Úvod Správy Fortuna liga Zápas bol otvorený až do konca

Zápas bol otvorený až do konca

Názory trénerov po zápase 7. kola Fortuna ligy MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava (2:2).

Darko Milanič, tréner Slovana: „Začali sme veľmi dobre, no nie som spokojný s reakciou mužstva po našom strelenom góle. Musíme byť lepšie pripravení na to, že súper sa vždy snaží okamžite zareagovať. Inkasovali sme, čo znamenalo energiu pre súpera, kým my sme sa v tejto fáze trochu trápili. V druhej časti prvého polčasu sa náš výkon zlepšil a dokázali sme vyrovnať. Pred druhým polčasom a až do konca zápasu bolo všetko otvorené. Bol to náročný, dynamický duel, a áno, aj s chybami. Mrzí ma, že sme neboli pokojnejší v záverečnej fáze zápasu, keď sme súperovi robili problémy, no nedokázali sme sa presadiť. Hráči sa vydali naplno v súboji s mladým, nepríjemným súperom. Ťažko povedať, či je remíza zaslúžená. Pochopiteľne, chceli sme zvíťaziť, no napriek tomu si môžeme z dneška odniesť aj pozitíva.

Čo sa týka absencie Davida Strelca, rozhodol som sa tak z taktických dôvodov. David odohral dva zápasy za reprezentáciu a potom nastúpil s Trnavou, kde som videl, že mu chýbala energia a sebadôvera. Rovnako sa následne javil aj v tréningu. Dnes nebol v nominácii, čo však neznamená, že v nej nebude o týždeň. Je len na ňom, ako sa na tréningu pobije o svoje miesto v tíme.

Vladimír Weiss nastúpil po dlhšej dobe a ukázal dobré veci. Budeme sa ho snažiť dostať na takú fyzickú úroveň, aby zvládol celý zápas. Určite však aj v tom krátkom časovom úseku ukázal, že ho potrebujeme a môže tomuto tímu pomôcť. 

Autor nášho prvého gólu Jurij Medveděv je na ceste s lekárom do Bratislavy, počkajme si na výsledky vyšetrenia, ktoré ukáže, či a ako je jeho zranenie vážne.“

Pavol Staňo, tréner Žiliny: „Bol to zápas medzi skúsenosťou a mladosťou. Na súpera sme boli veľmi dobre pripravení aj po taktickej stránke. Dovolím si tvrdiť, že sme podali náš takmer stopercentný výkon, hrali sme na hranici svojich možností. Snažili sme sa aj rozohrávať zozadu a držať súpera na dištanc, aj my sme mali svoje zaujímavé situácie. Nebudeme sa hádať o kvalite Slovana, ktorá je zjavná. Zápas sa divákom musel páčiť, videli veľa šancí na oboch stranách. My sme nekalkulovali, išli sme za svojím. Nemáme tri body, no ak takto budeme pracovať, čaká nás pekná budúcnosť.“

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Aj napriek náročnej situácii budeme bojovať zo všetkých síl.
Aktualizácia k vzniknutej situácii pred zápasom v Dunajskej Strede.

Neprehliadnite

Vladimír Weiss si pohárový duel v dobrom slova zmysle užil.
Na scéne bude pôsobiť e-športový tím ŠK Slovan.
Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.