Bolí to...

Žan Medved po zápase v Kuopiu len ťažko hľadal slová.

Veľké sklamanie pre hráčov, pre fanúšikov i pre celý klub. K postupu chýbali ani nie dve minúty, na to sa však už história pýtať nebude. Po tom, ako belasí nemohli zasiahnuť do hry v Lige majstrov, sa skončila aj ich púť v druhej najprestížnejšej európskej súťaži.

Keď Žan Medved v 112. minúte gólovou hlavičkou konečne odklial fínsku bránu, zdalo sa, že si už postrážime postup. Naše mužstvo po presnom zásahu ožilo, na pohľad sme mali viac síl než Fíni a vypracovali sme si náznaky šancí na gólovú poistku.

Stal sa však pravý opak. V poslednej minúte predĺženia sme inkasovali a rozhodoval penaltový rozstrel. Scenár už všetci poznáme – my sme sa pomýlili dvakrát, Fíni raz.

„Len ťažko sa hľadajú slová. Je ťažké a frustrujúce vypadnúť takýmto spôsobom,“ hovoril sklamaný autor gólu Žan Medved.

Podmienky v Kuopiu boli špecifické. Zápas ovplyvnil najmä silný vietor, ktorý menil smer a komplikoval mnohé herné situácie. Pocitová teplota klesala niekde až k bodu mrazu. „Podmienky boli náročné na futbal, najmä vietor veľmi komplikoval hru. Odmietam to však brať ako nejakú výhovorku. Pre oba tímy boli podmienky rovnaké. Všetci sa musíme zamyslieť a rozmýšľať nad tým, čo bolo zlé,“ pokračoval náš útočník. Kuopio potvrdilo, že v Európe je zvlášť doma nepríjemné, pred rokom mala vo Fínsku namále Legia Varšava a pred dvomi FC Kodaň. 

„Toto je Európa, hráme s majstrami krajín, a každý z nich má určitú kvalitu. Žiaľ, dospelo to až do penált, ktoré sú vždy aj lotéria. Je to veľká bolesť pre nás všetkých. Mrzí nás to, no teraz nám nezostáva nič iné, než dať hlavy hore a myslieť na to, čo príde,“ pokračoval Žan Medved. Belasých už v nedeľu čaká liga v Žiline. „Sme smutní a sklamaní, no musíme sa z toho čo najskôr pozbierať. Teraz sa musíme naplno koncentrovať na ligu a tvrdou drinou v tréningu sa pokúsiť byť v budúcnosti lepší. Prvú šancu máme v nedeľu, v Žiline pôjdeme za tým, aby sme napravili dojem z Fínska a urobíme maximum pre priaznivý výsledok,“ uzavrel Žan Medved.

De Kamps: Je to frustrujúce

Joeri de Kamps síce premenil penaltu v rozstrele, ktorý sa až do štvrtej série vyvíjal veľmi nádejne. Z hry nás však vyradili dva nepremenené pokusy v štvrtej a piatej sérii. „Je to frustrujúce. Zvlášť, keď sme v 120-minútovom zápase ešte v závere držali postupový výsledok, no inkasovali sme možno z poslednej akcie Kuopia,“ povedal Joeri, ktorý pochopiteľne uznal, že tento zápas belasým nevyšiel. „Nehrali sme to, čo sme chceli, čiže vychádzať z dobrej rozohrávky zozadu a postupne prechádzať dopredu. Podmienky nepriali futbalu, no boli rovnaké pre oba tímy, čiže na tie sa nemôžeme vyhovárať. Nevyšlo nám to, a sme veľmi sklamaní,“ uzavrel náš stredopoliar.

 

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Aj napriek náročnej situácii budeme bojovať zo všetkých síl.
Aktualizácia k vzniknutej situácii pred zápasom v Dunajskej Strede.

Neprehliadnite

Vladimír Weiss si pohárový duel v dobrom slova zmysle užil.
Na scéne bude pôsobiť e-športový tím ŠK Slovan.
Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.