Úvod Správy Európska liga Všetko pripravené na dnešný zápas

Všetko pripravené na dnešný zápas

Aktuálne z Kuopia.

Všetkých fanúšikov belasých pozdravujeme z fínskeho Kuopia, kde sa naše mužstvo pripravuje na dnešný podvečerný duel 2. kola kvalifikácie Európskej ligy s miestnym KuPS. Ak by sa nastavenie nášho tímu dalo zhrnúť jedným slovom, tak by prevládal tento výraz – koncentrácia.

Nie je totiž potrebné zdôrazňovať dôležitosť dnešného zápasu v systéme, keď o postupujúcom rozhodne jediné meranie síl bez možnosti odvety. „Tlak je dobrý. Využime v tlak náš prospech v podobe tvrdej driny a veľmi dobrej hry,“ povedal ešte včera tréner Darko Milanič. 

Aké počasie vládne vo Fínsku? Belasá výprava sa prebudila do upršaného rána. V Kuopiu je naďalej približne deväť stupňov nad nulou, neustále prší a dažďové kvapky ešte roznášajú silné poryvy vetra. Kým pravdepodobnosť dažďa počas dňa predstavuje 90 %, v čase výkopu už „len“ 50 %, preto by sme sa mohli dočkať  aspoň o niečo priaznivejších podmienok. Vo Fínsku je o hodinu viac, čiže sa už od začiatku bude hrať pod umelým osvetlením.

Chladné počasie nie je žiadnym prekvapením, Kuopio sa nachádza na podobnej rovnobežke ako Island a len 400 kilometrov od polárneho kruhu. 

Na druhej strane, tréner Darko Milanič hneď po príchode na štadión zdôraznil, že podmienky nezmeníme, a musíme sa koncentrovať len na náš výkon a na našu hru. Podobne to vníma aj kabína. „Aj za spoluhráčov v kabíne môžem povedať, že sa koncentrujeme len na seba, len na náš zápas. Samozrejme, vždy je trochu výzva, keď prídete do inej krajiny a podmienky sú úplne iné než doma, ale tieto veci neovplyvníme, a nemá zmysel nad nimi rozmýšľať. Prišli sme do Fínska preto, aby sme odviedli sto percent a splnili náš cieľ,“ povedal útočník Žan Medved, ktorý dnes môže zažiť európsku premiéru v belasom drese. „Takto nerozmýšľam, pretože je len na rozhodnutí trénera, či ma pošle do hry. Ak áno, tak tam nechám všetko a budem sa snažiť pomôcť tímu. Teším sa na zápas.“

Väčšina hráčov neobľubuje umelú trávu, na druhej strane si radšej nechceme predstavovať, ako by vyzeralo prírodné ihrisko po dvoch dňoch nepretržitého dažďa, aký teraz panuje v Kuopiu. „Keď sa hrá na umelej tráve a je vlhko, tak môžete lepšie kontrolovať loptu a hrať lepšie, než keď je sucho," pozeral sa Darko Milanič skôr na pozitíva. 

Pochopiteľne, Fínsko poznáme skôr ako veľmoc hokeja či zimných športov. Mimochodom, v Kuopiu sa nachádzajú skokanské mostíky, kde sa zvykli konať podujatia Svetového pohára v skokoch na lyžiach. Futbal je v tejto krajine na vzostupe, čoho dôkazom je historický postup reprezentácie na majstrovstvá Európy.

KuPS získal fínsky titul po 43 rokoch a v posledných rokoch sa snaží preraziť aj v pohárovej Európe. V sezóne 2012/13 sa v kvalifikácii Európskej ligy dostal do tretieho kola, pred rokom do druhého, kde len tesne nestačil na Legiu Varšava. V kádri nášho súpera nájdeme zaujímavý mix mladších domácich hráčov a legionárov, pričom ešte z pôsobenia v Ružomberku si pamätáme estónskeho obrancu Artura Pikka. Trénerom nášho súpera je Nór Arne Erlandsen.

V Kuopiu je všetko pripravené na podvečerný duel, ktorý sa začína o 17:30 SELČ a v priamom prenose ho budete môcť sledovať na RTVS (Dvojka).

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
André Green o svojej prvej zimnej príprave v živote.
Prvá zimná posila sa zapojila do plného tréningu.
Belasí poznajú svojho súpera pre generálku na jarnú časť.

Neprehliadnite

Aktualizovaný program belasých do konca základnej časti.
Vianočný rozhovor s Ivanom Kmotríkom ml.
Jesenná časť očami Vladimíra Weissa st.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.