Úvod Správy Európska liga Myslíme len na to, čo dokážeme ovplyvniť

Myslíme len na to, čo dokážeme ovplyvniť

Belasí sa vo štvrtok o 17:30 predstavia na ihrisku fínskeho majstra KuPS Kuopio.

Belasí sú pripravení na súboj 2. kola kvalifikácie Európskej ligy s fínskym majstrom KuPS Kuopio, ktorý má úvodný výkop vo štvrtok o 17:30 SELČ. Priamy prenos zo zajtrajšieho stretnutia budete môcť sledovať na RTVS (Dvojka).

Naša výprava absolvovala bezproblémový let z Bratislavy priamo do Kuopia. Let trval necelých dve a pol hodiny, pričom už po pristátí bolo jasné, že belasí sú v Škandinávii. Privítal ich prakticky celodenný dážď, vietor a teploty do desiatich stupňov nad nulou.

„Je to niečo iné než doma. Ale základná vec je, že podmienky nemôžeme zmeniť ani ovplyvniť, čo znamená, že musíme byť pripravení,“ rázne vyhlásil tréner Darko Milanič.

Podvečer v čase výkopu zajtrajšieho stretnutia si belasí zatrénovali v Savon Sanomat Aréne s kapacitou 5000 divákov. Na štadióne sa nachádza jedna veľká hlavná tribúna, zvyšné sektory sú s výnimkou malej protiľahlej tribúny na státie. Pochopiteľne, zajtra sa bude hrať bez divákov.

Na štadióne je položená umelá tráva, ktorá prednedávnom prešla výmenou, čiže s kvalitou plochy by nemal byť žiaden problém.

Oficiálny tréning pred európskymi duelmi trvá 60 minút. Realizačný tím ich zvlášť pri prechode na iné poveternostné podmienky a iný typ trávnika musel využiť na maximum. „V tréningu sme obsiahli mix vecí. Dôležité je, aby si hráči zvykli na umelú trávu a podmienky. Venovali sme sa aj veciam, ktoré potrebujeme v súvislosti so zajtrajším zápasom a taktickej stránke. Všetko v dynamike, pretože očakávame, že aj samotný zápas bude veľmi dynamický.“

Darko Milanič sa vyjadril k zdravotnému stavu mužstva. „Pricestovali sme s 21 hráčmi a máme tu troch brankárov. Máme dostatok zdravých a pripravených hráčov na zajtrajší zápas. Museli sme pozmeniť náš plán, pretože Moha sa necítil dobre, preto zostal v Bratislave,“ povedal tréner belasých, ktorý ešte nemá definitívne jasno ohľadom zloženia základnej zostavy. „Pripravili sme si zápasový plán, no ešte nie som definitívne rozhodnutý ohľadom základnej zostavy. Je možné, že oproti sobote nastanú určité zmeny. Podmienky sú odlišné, pričom záležať bude aj na tom, ako budú hráči vyzerať na dnešnom tréningu. Aj podľa toho prijmem konečné rozhodnutie.“

Belasí sú po víťazstve v derby dobre naladení. „V derby sme ukázali dobré akcie a dobré veci. Pre mňa bolo najdôležitejšie, že som videl tím, ktorý zápas naplno odmakal. Verím, že aj zajtra si zápas v dobrom slova zmysle užijeme tvrdou drinou a veľmi dobrou hrou,“ povedal Darko Milanič, ktorý si uvedomuje dôležitosť duelu. Hrá sa na jeden zápas a neexistuje priestor na opravu. „Tlak je vždy dobrý. Potrebujeme byť pod tlakom. Musíme využiť tento tlak v pozitívnom slova zmysle na to, aby sme sa zajtra prezentovali vo veľmi dobrom svetle,“ uzavrel tréner belasých.

Liga vo Fínsku sa hrá systémom jar – jeseň, avšak z dôvodu pandémie teraz súťaž dobieha zameškaný program, a aj Kuopio je v intenzívnom zápasovom nasadení. Náš zajtrajší súper odohral v septembri dve stretnutia, keď najprv doma zdolal RoPS 3:0 a v pondelok vyhral v Lahti 2:1, keď otočil z 0:1 a víťazný presný zásah dosiahol v poslednej minúte stretnutia. KuPS je v priebežnej tabuľke fínskej ligy druhý s dvojbodovou stratou na HJK Helsinki, má však zápas k dobru.

Fínsky zástupca je pravidelným účastníkom kvalifikačných kôl európskych pohárových súťaží. V prebiehajúcej edícii kvalifikácie Ligy majstrov vypadol po prehre 0:5 s nórskym Molde FK. V minulej sezóne v rámci kvalifikácie Európskej ligy prešiel cez bieloruský Vitebsk (2:0 doma a 1:1 vonku) a odohral vyrovnaný dvojzápas s Legiou Varšava (0:1 vonku a 0:0 doma).

Zápas 2. kola kvalifikácie Európskej ligy KuPS Kuopio – ŠK Slovan Bratislava sa začína vo štvrtok 17. septembra o 17:30 SELČ a povedie ho bulharská rozhodcovská trojica Činkov – Džuganski, Rusev. Priamy prenos odvysiela RTVS na Dvojke.

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan Bratislava prehral v Kuopiu po penaltovom rozstrele.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?

Neprehliadnite

Novým trénerom Slovana Bratislava sa stal Darko Milanič.
V 2. kole kvalifikácie Európskej ligy sa stretneme s KuPS Kuopio.
Naši hráči budú v akcii počas septembrového asociačného termínu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.