Úvod Správy Európska liga Belasí odcestovali do Fínska

Belasí odcestovali do Fínska

Naša výprava odcestovala do Kuopia.

  1. Výprava Slovana Bratislava dnes o deviatej ráno odletela z bratislavského letiska do fínskeho Kuopia. Belasých tam už zajtra o 17:30 SELČ čaká duel 2. kola kvalifikácie Európskej ligy. Priamy prenos zo zápasu odvysiela RTVS na Dvojke. 

Do Kuopia odcestovalo 21 hráčov, z ktorých tréneri určia finálnu 18-člennú zápasovú nomináciu. Zdravotný stav mužstva sa po víkendovom derby, keď nám chýbali viacerí hráči, vyvíja priaznivo. „Dávid Holman a Ibrahim Rabiu, ktorí chýbali v derby, sú opäť s nami a trénujú s mužstvom. Do Fínska s nami necestoval Ondřej Petrák, ktorého trápi zranenie a nateraz nie je k dispozícii,“ vyhlásil tréner Darko Milanič, ktorý sa v sobotu na tlačovej konferencii vyjadril, že Vladimír Weiss dosahuje v tréningu neustále pokroky a verí, že bude čím skôr k dispozícii. Vladimír Weiss však podobne ako mladíci Filip Lichý a Martin Trnovský, ktorí sa zotavujú zo zranení, zostal v Bratislave.

Belasí v pondelok i v utorok štandardne trénovali, dnes večer ich čase výkopu zajtrajšieho duelu čaká oficiálny predzápasový tréning. Dôležitá bude adaptácia na umelú trávu i oveľa chladnejšie počasie. „Počasie by nám nemalo robiť problémy. Väčšina hráčov neobľubuje umelú trávu, ale je to fakt, ktorý musíme akceptovať,“ hovorí tréner belasých, ktorý pochopiteľne analyzoval nášho zajtrajšieho protivníka. „Máme dostatok informácií. Kuopio sa snaží hrať priamočiaro s vysokým napádaním, sú rýchli a bojovní. Zápas s nórskym majstrom Molde v kvalifikácii Ligy majstrov sa síce skončil jasným výsledkom, no kým sa Kuopio držalo svojho systému, robilo súperovi ťažkosti. Rešpektujeme kvalitu súpera. Od prvej sekundy zápasu musíme byť prítomní a pozorní.“

O význame zápasu netreba hovoriť – v hre je postup do tretieho kola kvalifikácie druhej najprestížnejšej európskej súťaže. „Každému v tíme je jasné, že počas tejto sezóny chceme hrať viac takýchto kľúčových zápasov. Čaká nás náročná úloha. Európske zápasy sú vždy výzvou a teraz o to väčšou, keď sa hrá len na jeden duel. Chceme postúpiť. Aby sme to dokázali, musíme do zápasu vložiť veľa kvality, šikovnosti a tímového ducha,“ hovorí Darko Milanič, ktorý má odkaučovaných cez 70 duelov v európskych pohárových súťažiach. „V Európe je potrebné zvážiť každý detail, aby jednotlivé časti zapadli do seba. Hráčom budem zdôrazňovať tímový duch a koncentráciu, pretože všetko sa rozhodne počas deväťdesiatich minút. Je dôležité byť v zápase silní ako tím, pričom v náš prospech môže zavážiť vyššia kvalita po technickej stránke.“

Koeficient, pohárové skúsenosti i verejnosť nás stavia do úlohy favorita, ktorá býva nevyspytateľná. „Súhlasím s tým, že sme favorit stretnutia, to je úplne normálne. Chceme a musíme to však potvrdiť aj na ihrisku, to je kľúčové a rozhodujúce,“ uzavrel Darko Milanič.

Dnes o 17:30 SELČ je na programe predzápasový tréning. Náš mediálny tím vám prinesie predzápasové rozhovory, reportáž z tréningu a ďalšie zaujímavosti priamo z Kuopia.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan Bratislava prehral v Kuopiu po penaltovom rozstrele.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?

Neprehliadnite

Novým trénerom Slovana Bratislava sa stal Darko Milanič.
V 2. kole kvalifikácie Európskej ligy sa stretneme s KuPS Kuopio.
Naši hráči budú v akcii počas septembrového asociačného termínu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.