Úvod Správy Fortuna liga Sedem zaujímavostí z derby

Sedem zaujímavostí z derby

Čo vám možno uniklo?

Darko Milanič zažil na lavičke Slovana Bratislava úspešnú premiéru. Belasí v derby zdolali Trnavu 2:0 a dobre sa naladili na štvrtkový duel kvalifikácie Európskej ligy vo Fínsku. Čo okrem nášho víťazstva priniesol sobotňajší večer na Tehelnom poli?

1. Už takmer dva roky

Obrana belasých sa pre Spartak stáva neriešiteľnou prekážkou. V derby sme naposledy inkasovali 29. septembra 2018, čiže takmer pred dvomi rokmi. Naša séria bez inkasovaného gólu trvá po sobote už 495 minút čistého času hry. Ani v sobotu neboli Trnavčania blízko k prerušeniu tejto série, Dominik Greif musel zasiahnuť len pri strelách Pačindu a Vlaska z prvého polčasu.

2. Slovan v derby úspešnejší

V 157. derby sme v sobotu dosiahli 74. víťazstvo, a celkovú bilanciu sme ešte výraznejšie naklonili na našu stranu. Šnúru bez prehry v rámci derby a pohára sme natiahli na osem stretnutí. Naposledy sme v súboji s najväčším rivalom ťahali za kratší koniec ešte v apríli 2018.

3. Nonova paráda

Nono patrí k hráčom, ktorí vynikajú kopacou technikou, čo už viackrát dokázal počas svojho pôsobenia v najúspešnejšom slovenskom klube. V predchádzajúcej sezóne bol vzhľadom na svoj post nadpriemerne produktívny, keď v lige strelil 4 góly a pridal k nim 4 asistencie. Jeho priamy kop z derby bol jeho prvým presným zásahom v novej sezóne a mal priam ideálne parametre. Určite sa zaradí k adeptom na víťazstvo v ankete Gól mesiaca.

4. Keď aj rivali spoja sily...

Slovan a Spartak sú najväčší rivali, no ak ide o závažné témy, dokážu spojiť sily. Kluby mali napríklad totožné postoje v súvislosti s dohraním sezóny 2019/20 v plnom rozsahu a obaja rivali hlasno argumentovali za uplatnenie percentuálneho modelu obsadenosti štadióna. Pred derby sa kluby dohodli, že prvých 30 sekúnd zostanú hráči stáť, aby dali najavo svoj postoj k tomu, čo hrozí slovenskému športu...

5. Keď chýbajú tí najdôležitejší...

Derby chýbala divácka atmosféra. Snažili sme sa ju aspoň čiastočne nahradiť nahrávkami fanúšikovských chorálov z reproduktorov, no skutočnú, živú fanúšikovskú podporu, nenahradí nič. Hráči i tréneri oboch tímov sa po stretnutí zhodli, že derby bez fanúšikov, to nie je skrátka to pravé...

6. Upravené mediálne aktivity

Pozorní fanúšikovia si možno všimli zmenu v pozápasových mediálnych aktivitách. Vzhľadom na snahu o maximálnu prevenciu a minimalizáciu kontaktu s vonkajším prostredím boli zrušené klasické pozápasové rozhovory. Tie sprostredkoval len klubový redaktor Jakub Vrbinčík, ktorý vyspovedal Nona s Lukášom Pauschekom a po dohode s trnavským klubom aj Jána Vlaska. Tieto rozhovory sme následne poskytli všetkým prítomným médiám. Tlačová konferencia prebehla vzhľadom na veľkosť a možnosti modernej kongresovej sály na štadióne Tehelné pole v štandardnej podobe, samozrejme so zachovaním rozostupov, a všetci prítomní museli mať prekryté horné dýchacie cesty rúškom. Podľa očakávaní mali médiá veľký záujem o otázky na nášho nového trénera Darka Milaniča, ktorý im trpezlivo odpovedal.

7. Úspešná premiéra Darka Milaniča

Nový tréner Darko Milanič zažil spolu so svojím asistentom Novicom Nikčevičom úspešnú premiéru na lavičke najúspešnejšieho slovenského klubu. Ako hovoril tréner na tlačovej konferencii, hneď po stretnutí sa prepli myšlienky celého tímu na štvrtkový duel vo Fínsku. Na Kuopio sa belasí zodpovedne pripravujú a túžia dosiahnuť priaznivý výsledok. Zápas v Kuopiu má výkop o 17:30 SELČ, priamy prenos odvysiela RTVS na Dvojke. 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.