Úvod Správy Ženy Belasé ovládli derby

Belasé ovládli derby

Naše futbalistky zvíťazili nad Trnavou vysoko 9:0.

Belasé si v nedeľu popoludní predohrali zápas šiesteho ligového kola, v ktorom sa v tradičnom slovenskom derby stretli so Spartakom Trnava. Naše futbalistky počas celého zápasu jednoznačne dominovali a zvíťazili vysoko 9:0.

Rozhodnuté bolo už po prvom polčase, keď sa postupne strelecky presadili Paulína Hrdličková, Tamara Morávková, Tereza Mrocková, Viktória Hanková a Radoslava Halásová. Po hodiny hry platil stav 7:0, keď ešte skórovali Martina Švecová a druhýkrát v zápase Paulína Hrdličková.

Radosť z jasného náskoku sa pokazila v 63. minúte. Tamara Morávková utrpela veľmi nepríjemné zranenie, a priamo zo štadióna musela byť prevezená do nemocnice, kde podstúpila operáciu zlomenej nohy. Tamare aj touto cestou prajeme skoré uzdravenie a veľa síl.

Trnavčanky inkasovali v druhom polčase dve červené karty a belasé ešte v samom závere pridali dva presné zásahy, keď Martina Švecová a Karolína Bayerová upravili na konečných 9:0.

„Dievčatá predviedli výborný výkon. Pre nás je dôležité, že postupne dokážu prenášať pozitívny transfer principiálnych herných činností z tréningu do zápasu. Veľmi nás mrzí nepríjemné zranenie Tamary Morávkovej, ktorú museli akútne operovať. Aj touto cestou jej chceme vyjadriť našu maximálnu podporu a verím, že dievčatá budú v najbližších zápasoch bojovať aj za ňu,“ povedal tréner tímu Erik Havrila.

Belasé poskočili v priebežnej tabuľke na prvé miesto o skóre pred Bardejov a Nitru, oba tieto tímy však ešte majú zápas k dobru.

I. liga žien – predohrávka 6. kola

ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava 9:0 (5:0)

Góly: 7. a 60. Hrdličková, 47. a 90. Švecová, 20. Morávková (z 11 m), 22. Mrocková, 27. Hanková, 28. Halásová, 90. Bayerová

Zostava Slovana: Rezeková – Adamecká (61. Bayerová), Kratochvílová, Čeriová, Mrocková, Tejová (83. Rojnik), Švecová, Hanková (83. Bednárová), Morávková (83. Múčková), Hrdličková (61. Čerňaková), Halásová

Pozrite si vyjadrenia trénerov po včerajšom derby.