Úvod Správy Fortuna liga Spokojnosť s výsledkom a jasná predstava, ako sa ďalej zlepšovať

Spokojnosť s výsledkom a jasná predstava, ako sa ďalej zlepšovať

Názory trénerov po zápase 6. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava (2:0).

Darko Milanič, tréner Slovana: „Som spokojný s víťazstvom v derby. Do zápasu sme vstúpili veľmi motivovaní a maximálne koncentrovaní, čo sa prejavilo dvomi gólmi. V druhej časti prvého polčasu sme však boli príliš pasívni, v strede poľa to nebolo ideálne. Cez prestávku som vystriedal Strelca za Dražiča, potom sme boli v strede o niečo lepší. Ukázali sme, že chceme víťaziť, a to je pre mňa dôležité. Neinkasovali sme, z čoho sa tiež teším. Urobili sme všetko pre víťazstvo a videl som, že moje mužstvo chce získať tri body. Počas tréningov som sa snažil o to, aby sme hrali priamočiaro, rýchlejšie a po strate lopty sa ju snažili získať späť. Na začiatku zápasu nám tieto veci veľmi dobre vychádzali. Vieme však, že musíme zlepšiť niektoré veci smerom do ďalších zápasov. Niektoré fázy hry nám vyšli, iné nie. Futbal je proces, v ktorom chceme byť stále lepší a lepší.

Pre zdravotné ťažkosti nám chýbali viacerí hráči. Ibrahim Rabiu má menšie zranenie, no myslím si, že na najbližší zápas bude pripravený. Rovnako menšie problémy vyradili z dnešného duelu aj Dávida Holmana. Čo sa týka Vladimíra Weissa, tak ešte nie je v úplne bežnom tréningu. Potrebuje určitý čas, veľa pracuje s fyzioterapeutmi a kondičnými trénermi. Je to na dobrej ceste a verím, že čoskoro bude v normálnom tréningu a k dispozícii.

Samozrejme, každý potrebuje plné tribúny a fanúšikov. Bez nich to nebolo také derby ako by malo byť.“

Marián Šarmír, tréner Spartaka: „Prišli sme s určitým zámerom a rozostavením. Kým naposledy sme na Slovane nastúpili v rozostavení 3-5-2, dnes sme išli 4-2-3-1, kde sme chceli byť aktívni najmä v krajných vertikálach, kde máme nebezpečných hráčov. Dnes nám vo finálnej fáze chýbal väčší pokoj. Po šestnástku to bolo v poriadku, miestami sme slušne kombinovali, no vo finálnej fáze to z našej strany bolo slabé a mali sme veľmi málo zakončení aj na to, že sme hrali na Slovane. Slovan vyhral zaslúžene.“

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.