Úvod Správy Fortuna liga Aj podpora na diaľku pomôže

Aj podpora na diaľku pomôže

Erik Daniel sa teší na sobotňajšie derby.

V sobotu o 18:30 sa na Tehelnom poli uskutoční 157. pokračovanie najslávnejšieho slovenského derby. Belasí síce s večným rivalom ťahajú šesťzápasovú šnúru bez prehry, no v oboch tohtoročných dueloch vyšli strelecky naprázdno. Toto konštatovanie chcú v sobotu zmeniť.

Naposledy v derby padli góly ešte 15. septembra 2019, čiže takmer presne pred rokom. Belasí vtedy zdolali Spartak 2:0, pričom na prvý gól Andraža Šporara nezištne prihral Erik Daniel„Krátko po príchode do Slovana bolo krásne nastúpiť pred takmer pätnásťtisícovou návštevou. Už je to však za nami, teraz máme pred sebou nové derby. Verím, že sa v ňom už strelecky presadíme a dosiahneme výsledok, po ktorom všetci túžime,“ povedal Erik Daniel. Mimochodom, belasí v derby neinkasovali už 405 minút čistého času hry. 

Derby je súbojom druhého tímu tabuľky so štvrtým. Aj v uplynulej sezóne, keď belasí v lige dominovali, no v derby to vždy bolo tesné, sme sa presvedčili, že v týchto súbojoch nehrajú tabuľkové postavenie či papierové predpoklady veľkú rolu. „Derby nemá favorita, tak to vždy bolo aj bude. Nie je dôležité, čo hovoria čísla alebo štatistiky pred zápasom. Všetko sa rozhodne na ihrisku. Trnava bola vždy súbojová a nepríjemná. My sme na to pripravení a odhodlaní pobiť sa v každom jednom súboji. Keď k tomu pridáme našu kvalitu a nasadenie, môžeme byť úspešní. Chceme získať tri body.“

 

Vždy vybičovanému zápasu bude tentoraz chýbať divácka kulisa. Na štadióne sa pri aktuálnych opatreniach môže nachádzať len 500 osôb. Chýbajúcu atmosféru sa pokúsime hráčom i fanúšikom pri televíznych obrazovkách vynahradiť nahrávkami chorálov z reproduktorov štadióna. „Situácia je taká, aká je, nie je mojou kompetenciou vyjadrovať sa k týmto veciam. My sme profesionáli a musíme sa s tým vyrovnať. Určite nám pomôžu aspoň chorály z reproduktorov, pretože tak budeme aj touto sprostredkovanou formou vnímať našich fanúšikov. Aj ich podpora na diaľku nám môže pomôcť a budeme si ju vážiť,“ vyhlásil Erik Daniel, ktorý si v uplynulej sezóne pripísal 10 asistencií a v tomto trende pokračuje aj v novom ročníku. Peknou prihrávkou pripravil gól Alenovi Ožboltovi v Zlatých Moravciach a v súboji s Trenčínom prihral na víťazný presný zásah Vernonovi de Marcovi. „Cítim sa dobre, no sám si uvedomujem, že moje výkony ešte nie sú úplne optimálne. Makám a čakám, kým to opäť príde. Som rád, že pomáham mužstvu aspoň asistenciami. Jedinou cestou ako sa z tohto dostať je tvrdo makať na tréningoch. Skôr či neskôr sa to ukáže aj na ihrisku,“ uzavrel Erik Daniel.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.