Úvod Správy Reprezentácia David Strelec skóroval v kvalifikačnom zápase so Švajčiarskom

David Strelec skóroval v kvalifikačnom zápase so Švajčiarskom

David Strelec strelil svoj tretí gól v kvalifikácii na majstrovstvá Európy v kategórii do 21 rokov.

Piaty kvalifikačný štart a tretí gól. David Strelec sa v kvalifikačnom zápase so Švajčiarskom presadil umiestnenou hlavičkou k ľavej žrdi. Mladí Slováci vďaka jeho gólu viedli 1:0, v závere však aj napriek faktu, že Švajčiari hrali v početnom oslabení, o náskok prišli a prehrali 1:2.

David mal už v prvom polčase obrovskú príležitosť, lopta sa po jeho zakončení z bezprostrednej blízkosti zastavila doslova na bránkovej čiare. Chvíľa nášho odchovanca prišla v 65. minúte, keď si v šestnástke vyskočil na center Fabiša a peknou hlavičkou nedal brankárovi šancu.

„Gólu predchádzala pekná kombinačná akcia, ktorú sme rozbehli na pravom krídle. Dostal som výborný center, na ktorý som si počkal a načasoval som si výskok. Potom už stačilo hlavou trafiť loptu a nasmerovať ju do brány,“ opísal David svoj presný zásah. V prebiehajúcej kvalifikácii má na konte 5 štartov, toto bol jeho tretí presný zásah, keď sa predtým presadil proti Lichtenštajnsku a Francúzsku.

„Samozrejme, z gólu sa teším, no inak som sklamaný. Paradoxne, červená karta pre súpera nám trochu uškodila, pretože dovtedy sme boli lepší. Potom sme začali strácať ľahké lopty a pustili sme súpera do hry. Mali sme vyhrať, no nemáme ani bod. Aj napriek tomu, že sme prišli o možnosť priameho postupu, budeme ďalej naplno bojovať, možnosť reprezentovať svoju krajinu je vždy motiváciou,“ dodal David Strelec.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozývame vás na majstrovské oslavy.
Martin Schlossár absolvoval ligový debut v belasom.
Mladí slovanisti na Tehelnom poli.

Neprehliadnite

Pozývame vás na majstrovské oslavy.
Chceš byť novým Vladimírom Weissom? Neváhaj a príď na výber do prípraviek ŠK Slovan Bratislava.
Úvodný výkop finále je stanovený na nedeľu 8. mája o 17:30.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.