Úvod Správy Fortuna liga Belasých povedie najúspešnejší slovinský tréner súčasnej éry

Belasých povedie najúspešnejší slovinský tréner súčasnej éry

Novým trénerom Slovana Bratislava sa stal Darko Milanič.

Belasých povedie jeden z najúspešnejších slovinských trénerov, ktorý trikrát doviedol NK Maribor do skupinovej fázy európskych pohárových súťaží. V európskych pohároch odkaučoval viac než 70 zápasov. Vedenie klubu podpísalo s Darkom Milaničom ročný kontrakt s dvojročnou opciou.

Darko Milanič ako hráč pôsobil v Partizane Belehrad a Sturme Graz, na majstrovstvách Európy 2000 bol kapitánom slovinskej reprezentácie. Na dosiahnuté úspechy nadviazal aj počas trénerskej kariéry. Prvé skúsenosti zbieral ako asistent trénera v Sturme Graž či v Gorici, ktorú doviedol na tretie miesto a do kvalifikácie európskych pohárov.

Od roku 2008 až do roku 2013 úspešne viedol NK Maribor, s ktorým zbieral trofeje na domácej scéne a úspechy na medzinárodnej scéne. Bilancia Darka Milaniča z prvého angažmánu v Maribore hovorí jasnou rečou: 4 tituly, 3 domáce poháre, 3 Superpoháre. Maribor sa pod jeho vedením dvakrát po sebe prebojoval do skupinovej fázy Európskej ligy, kde dosiahol cenné víťazstvo s Panathinaikosom či remízu s Tottenhamom.

V sezóne 2013/14 pôsobil v rakúskom Sturme Graz, odkiaľ ho na jeseň 2014 vykúpil tradičný anglický klub Leeds United.

V roku 2016 sa vrátil do Mariboru, kde strávil štyri ďalšie úspešné roky. Získal ďalšie dva majstrovské tituly (2016/17, 2018/19) a raz vyhral Slovinský pohár (2015/16). Opäť sa s klubom presadil na európskej scéne. Maribor v ročníku 2017/18 postúpil do skupinovej fázy Ligy majstrov, kde získal tri body za remízy so Spartakom Moskva a FC Sevilla.

Asistentom Darka Milaniča bude Novica Nikčevič, s ktorým už spolupracoval počas predchádzajúcich angažmánov.

„Darko Milanič je najúspešnejším slovinským trénerom aktuálnej éry. Dvakrát dlhodobo pôsobil v Maribore, čiže v kontexte európskeho futbalu v klube podobnej veľkosti ako my. Popri šiestich tituloch dokázal trikrát postúpiť do skupinových fáz európskych pohárov. Má bohaté skúsenosti z európskych zápasov, kde odkaučoval cez sedemdesiat zápasov. Je to skúsený a jazykovo zdatný tréner a má jasnú predstavu, ako rozvinúť potenciál mužstva a posunúť ho na vyššiu úroveň. Podpísali sme s ním ročnú zmluvu s dvojročnou opciou,“ povedal generálny riaditeľ Ivan Kmotrík ml.

Nový tréner povedie už dnešný dopoludňajší tréning slovanistov. „Som presvedčený, že v našom mužstve je väčší potenciál oproti výkonom, ktoré sme predvádzali v poslednom období. Už dlhšie sme vnímali, že náš potenciál nenapĺňame na sto percent. Práve to bol hlavný dôvod zmeny trénera. Potrebovali sme konať rázne, nemohli sme čakať. Nič iné prosím za zmenou trénera nehľadajte. Všetko ostatné, čo odznelo v niektorých médiách, sú výmysly a polopravdy,“ doplnil Ivan Kmotrík ml.

V priebehu dneška vám na klubových médiách prinesieme rozsiahlejšie rozhovory s Ivanom Kmotríkom ml. i novým trénerom Darkom Milaničom.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.