Úvod Správy Reprezentácia Greifov súťažný debut, Medved pri premiére vypracoval gól

Greifov súťažný debut, Medved pri premiére vypracoval gól

Prehľad vystúpení hráčov Slovana Bratislava v reprezentáciách.

V úvode septembrového asociačného termínu boli v akcii traja hráči Slovana Bratislava. Dominik Greif si pripísal súťažný debut v drese seniorskej reprezentácie, Žan Medved premiéru v slovinskej 21-ke a David Strelec odohral celý zápas vo Švajčiarsku.

Dominik Greif mal doteraz na konte dva štarty v reprezentačnom „áčku“ v prípravných dueloch s Jordánskom a Paraguajom. V súboji Ligy národov s Českom dostal premiérovo šancu aj v súťažnom stretnutí, príznačne na domácej pôde na Tehelnom poli. Dominik v prvom polčase vytiahol skvelý zákrok pri tutovke Adama Hložeka, keď sa doslova rozprestrel na bránkovej čiare a vyrazil strelu českého hráča z bezprostrednej blízkosti. Po prestávke však Slováci trikrát inkasovali, z toho raz z penalty, a podľahli Čechom 1:3.

„Samozrejme, som veľmi šťastný, že po zdravotných ťažkostiach, ktoré ma sprevádzali, som dostal príležitosť. Vážim si, že som mohol tento zápas odchytať. Mrzí ma však výsledok, no s tým už nič nenarobíme,“ hovoril Dominik Greif na pozápasovej tlačovej konferencii.

Žan Medved si vo štvrtok pripísal debut v slovinskej reprezentácii do 21 rokov, ktorá sa v prípravnom zápase predstavila v Taliansku. Náš útočník nastúpil na druhý polčas a vypracoval jediný slovinský gól v stretnutí. Po kolmej prihrávke do behu sa svojím typickým spôsobom presadil voči dvom obrancom a obetavo zakončil. Jeho strelu síce brankár vyrazil, no len k dobiehajúcemu slovinskému hráčovi, ktorý už namieril do siete. Slovinci prehrali v Taliansku 1:2.

„Som šťastný z debutu v reprezentácii do 21 rokov. Aj napriek tesnej prehre sme odohrali dobrý zápas proti silnému súperovi. Vypracoval som šancu, po ktorej sme skórovali, z čoho sa teším. Musíme naďalej tvrdo trénovať a uvidíme, čo prinesie pondelkový duel s Maďarskom. Celkovo som spokojný s tým, čo som na ihrisku odviedol, no vždy chcem byť lepší,“ povedal nám Žan priamo z reprezentačného zrazu.

David Strelec patrí medzi stabilných členov základnej zostavy slovenskej reprezentácie do 21 rokov, ktorá sa v piatok predstavila vo Švajčiarsku. Náš mladý ofenzívny hráč odohral celých 90 minút, no ani on nezabránil prehre 1:4. V ofenzíve predviedol David niekoľko svetlých momentov, v druhom polčase ešte za stavu 1:2 pripravil ideálnu pozíciu pre spoluhráča Ďuriša, ktorý však brankára neprekonal. Mladí Slováci sa v „odvete“ stretnú so Švajčiarmi v utorok 8. septembra o 20:15 v Nitre.