Úvod Správy Niké liga Belasí otočili nepriaznivý vývoj a získali cenné tri body

Belasí otočili nepriaznivý vývoj a získali cenné tri body

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil nad Trenčínom 2:1.

Belasí v dohrávke 5. kola Fortuna ligy zvíťazili v Žiline nad Trenčínom 2:1. Od 23. minúty sme síce prehrávali, no dvomi gólmi Vernona de Marca sme strhli víťazstvo na svoju stranu. V tabuľke sme druhí so ziskom deviatich bodov, pričom na lídra máme zápas k dobru.

Pre oba tímy to bol prvý súťažný zápas po viac než dvojtýždňovej pauze. Od úvodu sa však v príjemnom futbalovom počasí hralo v dobrom tempe. Prvú šancu mal Trenčín, keď Roguljič prihral Čatakovičovi, ktorý prudko vystrelil zvnútra šestnástky. Greif predviedol výborný zákrok. Belasí kontrovali zrazenou strelou Strelca z ľavej strany. Následne si tímy striedali iniciatívu a hralo sa predovšetkým v strede poľa. Trenčín nečakane udrel v 23. min, keď Bukari prešiel po pravom krídle, Greif vyrazil, no Medveděv si v pohybe nešťastne vrazil loptu do siete – 1:0. Po polhodine mohlo byť vyrovnané, no Medved hlavičkoval zblízka nad. V 32. min vyslal Strelec skvelú kolmicu na Medveda, ten bol zoči-voči Bergsenovi, ktorý loptu jemne tečoval, a tá tak o milimetre minula ľavú žrď. Následne sa opäť predviedol Greif, keď prudkú Bukariho strelu vytlačil tesne nad brvno. V závere polčasu prišlo vytúžené vyrovnanie. Strelec zo štandardnej situácie našiel presným centrom Vernona, ktorý zblízka hlavičkoval ponad Bergsena do siete – 1:1.

Druhé dejstvo otvorila veľká šanca belasých. Čavrič však v dobrej pozícii zakončil z prvej nad. Na opačnej strane hlavičkoval Čatakovič, Greif bol pripravený. Následne prišla opäť fáza, keď sa dlhšie čakalo na väčšiu šancu. Prišla v 67. min, keď Medved pripravil dobrú pozíciu pre Rataa, jeho strelu s gólovým potenciálom však zrazil Šulek na roh. O tri minúty už sme sa dočkali. Striedajúci Daniel prihral do šestnástky Vernonovi, ten sa zľahka obtočil okolo obrancu a pravačkou podstrelil Bergsena – 1:2. Trenčín vrhol všetky sily do útoku. V 85. min sa Bukari vrútil do šestnástky, no Greif výborne vybehol a podržal belasých. Rabiu mal v nadstavenom čase na kopačke rozhodnutie, no Bergsen zázračne zachránil na čiare. El Mahdioui vzápätí nebezpečne namieril zo strednej vzdialenosti, Greif vytlačil na roh. Prišla ešte jedna skrumáž pred našou bránou, Greif však všetko včas vyriešil.

AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (1:1) – hralo sa v Žiline

Góly: 23. Medveděv (vl.) – 44. a 70. Vernon

Žlté karty: 43. Yem, 79. Kapuadi – 60. Rabiu, 81. Medveděv

Rozhodovali: Kráľovič – Bednár, Jekkel

Návšteva: 982 divákov

Trenčín: Bergsen – Yem (50. Ligeon), Šulek, Kapuadi, Pirinen – El Mahdioui, Corryn (75. Zubairu) – Bukari, Roguljič, Ghali (75. Azango) – Čatakovič (67. Kadák)

Slovan: Greif – Medveděv, Abena, Božikov, Vernon – Rabiu (90. Ožbolt), de Kamps – Čavrič (68. Daniel), Strelec (68. Henty), Ratao (75. Petrák) - Medved