Úvod Správy Európska liga V kvalifikácii Európskej ligy s fínskym majstrom

V kvalifikácii Európskej ligy s fínskym majstrom

V 2. kole kvalifikácie Európskej ligy sa stretneme s KuPS Kuopio.

Súperom belasých v 2. kole kvalifikácie Európskej ligy bude fínsky majster KuPS Kuopio. Zápas sa odohrá 17. septembra na ihrisku súpera. Rozhodol o tom pondelkový žreb v Nyone.

V rámci majstrovskej vetvy sa môžeme stretnúť len s majstrami svojich krajín, ktorí nepokračujú v Lige majstrov. Okrem Kuopia boli v „našej“ skupine ešte štyria potenciálni súperi – Linfield (Severné Írsko), Dundalk (Írsko), Floriana (Malta) a Inter Escaldes (Andorra).

Naše meno zaznelo hneď pri druhej vyžrebovanej dvojici v rámci majstrovskej vetvy. Súperom bude fínsky majster KuPS Kuopio, ktorý v kvalifikácii Ligy majstrov neuspel v konfrontácii s nórskym Molde. Hrať sa bude opäť na jeden zápas a na ihrisku súpera. Hrací termín je štvrtok 17. septembra.

KuPS Kuopio je šesťnásobným fínskym majstrom, vo vitríne má aj dva Fínske poháre a jeden ligový pohár. Klubové farby sú žltá a modrá, domácim stánkom je „Savon Sanomat Areena“ s kapacitou 5000 divákov. Kuopio je deviate najľudnatejšie fínske mesto a nachádza sa vo východnej časti "krajiny tisícich jazier," kde pochopiteľne panuje o niečo chladnejšie počasie než na Slovensku. Fínsky futbal je v každom prípade na vzostupe, čo dokumentuje aj historický postup reprezentácie na majstrovstvá Európy. 

Fínska liga sa hrá systémom jar – jeseň, pričom v nej účinkuje dvanásť klubov. KuPS v ročníku 2019 získal svoj prvý majstrovský titul od roku 1976, keď ovládol ligu s päťbodovým náskokom pred Inter Turku.

V rozbehnutom ročníku je KuPS tretí s bilanciou 7 víťazstiev, 4 remízy, 1 prehra a skóre 22:12, pričom na lídra súťaže stráca päť bodov.

Náš súper je v posledných sezónach pravidelným účastníkom kvalifikačných kôl európskych súťaží. V ročníku 2018/19 nestačil v Európskej lige len tesne na FC Kodaň (0:1 doma a 1:1 vonku), o rok neskôr prešiel cez bieloruský Vitebsk (2:0 doma a 1:1 vonku) a vyrovnaný dvojzápas odohral s Legiou Varšava. V Poľsku KuPS prehral 0:1 a doma remizoval 0:0.

V aktuálnej edícii kvalifikácie Ligy majstrov začal KuPS v prvom kole kvalifikácie Ligy majstrov, na pôde nórskeho majstra Molde FK prehral 0:5. Základ kádra tvoria fínski hráči, ktorí sú však doplnení o viacerých legionárov z Brazílie, Portugalska, Estónska i z Kamerunu, Ghany, Nigérie či Senegalu. Známou tvárou je estónsky reprezentant Artur Pikk, ktorého si pamätáme aj zo slovenských ligových trávnikov, keďže v sezóne 2017/18 nosil dres Ružomberka. 

Reakcia na žreb

Richard Trutz, športový riaditeľ: „Žreb nám opäť neprisúdil možnosť hrať na domácom ihrisku. Musíme to však prijať ako realitu, akceptovať vyžrebovanie a koncentrovať sa len na veci, ktoré môžeme priamo ovplyvniť. Určitým pozitívom je, že Fínsko voči Slovensku a ani naopak momentálne neuplatňuje cestovné obmedzenia, čiže by sme sa mali vyhnúť komplikáciám, ktoré sme naposledy zažili, keď sme splnili všetko podľa protokolu UEFA, no zo známych dôvodov nám miestne úrady neumožnili nastúpiť na zápas. Budeme sa snažiť získať čo najviac poznatkov a informácií o našom súperovi a poctivo sa na fínskeho majstra pripravíme. Opäť sa bude hrať na umelej tráve, čo však nemôžeme považovať za problém. Nečaká nás nič jednoduché, predpokladáme, že aj Kuopio sa bude prezentovať typickým, severským štýlom. Koncentrujeme sa však na seba a urobíme maximum pre to, aby sme boli úspešní a postúpili do ďalšieho kola.“

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.