Úvod Správy V Nitre víťazstvo i prehra

V Nitre víťazstvo i prehra

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Juniori ŠK Slovan Bratislava si vo Vrbovom pripísali druhú, a veľmi nešťastnú, prehru v aktuálnej sezóne. Zverenci Samuela Slováka išli rýchlo do vedenia, keď z viac ako 25 metrov nádherne trafil Radoslav Augustín, ale po polhodine hry domáci vyrovnali po štandardnej situácii. O víťazovi rozhodla 62. min, keď hlavný rozhodca posúdil zákrok Petra Jánošíka v pokutovom území ako faul, a navyše stopéra belasých vylúčil. Domáci penaltu premenili a proti oslabenému súperovi už výsledok 2:1 udržali. Rezerva Slovana prišla v tabuľke o vedúce postavenie a po tretine súťaže jej patrí druhé miesto so stratou jedného bodu na Šaľu.

Tesne - 0:1 prehral aj starší dorast Slovana v Nitre, hoci podľa slov trénera Jozefa Majoroša podal jeho tím v úvodných 60 minútach najlepší výkon v tejto sezóne. Devätnásťroční slovanisti však nedokázali premeniť ani tie najväčšie šance a v 70. min na to doplatili gólom vo vlastnej sieti. V Nitre naopak zvíťazil náš mladší dorast (2:0), ktorý je v tejto sezóne zatiaľ nezdolaný. Obom výberom v súčasnosti patrí štvrtá priečka v tabuľke.

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa:

Slovan juniori – III. liga Západ
10. kolo
MFK Vrbové – ŠK Slovan 2:1 (1:1) – gól Slovana: Augustín
Zostava ŠK Slovan: Gabriš – Vrablec, Jánošík, Teixeira, Cingel – Augustín, Baláži, Kapišovský (62. Bartoš), Čejtei – Pecko (83. Horváth), Vajdík (78. Vaniš)

10. kolo
FC Nitra – ŠK Slovan 1:0 (0:0)
Zostava Slovana: Hajdúch – Peťovský, Gregora, Stacho (81. Tsimbazafy), Štefunko (36. Nedvěd) – Sabo – Martinka (75. Kubala), Oravec, Mészáros, Gašparovič – Kováč

Slovan U18 – II. liga staršieho dorastu Západ
10. kolo
FK Levice U19 – ŠK Slovan 0:1 (0:1) – Indrichovič
Zostava Slovana: Achberger – Indrichovič, Gális, Fratrič, Helész – Buška (67. Sýkora), Petráš, Mašulovič (88. Zechmeister), Blazsek (71. Lupták) – Železňák (85. Tichý), Baláž

10. kolo
FC Nitra – ŠK Slovan 0:2 (0:1) – Reisel, Haraslín
Zostava Slovana: Sakar – Kotula, Koníček, Zboniak, Ďurč – Čambal, Sokol, Haraslín (55. Lády), Tichý (65. Prachár) – Reisel (80. Pilný), Ďuriš (74. Tóth)

5. kolo
ŠK Slovan – Domino 13:1 (6:0) – Hornyák a Mrnka po 3, Pančík a Galovič po 2, Obert, Tabak, Jankovič

Slovan U10 – liga prípraviek PMA2
5. kolo
ŠK Slovan – Karlova Ves 9:4 (5:3) – Čerepkai 4, Lacko, Dufek, Jamrich, Jaráb, Bezák