Úvod Správy Mládež Starší dorast zdolal Žilinu i Dunajskú Stredu

Starší dorast zdolal Žilinu i Dunajskú Stredu

Výborný týždeň pre našich starších dorastencov.

Starší dorast ŠK Slovan sa vďaka dvom víťazstvám prepracoval na prvé miesto ligovej tabuľky. Belasí majú za sebou vydarený týždeň, keď zdolali Žilinu a tri body si odviezli aj z Dunajskej Stredy.

V súboji so Žilinou sa na góly čakalo až do druhého polčasu. Naši dorastenci sa však po prestávke rozstrieľali a nasúkali Žilinčanom tri presné zásahy. Postupne sa presadili Martin Kušnír, Roman Čerepkai a Matúš Almáši. Víťazstvo 3:1 nad rivalom zo Žiliny chutilo belasým veľmi dobre.

„Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom mala Žilina prevahu, my sme neboli dostatočne dôrazní v súbojoch, no zároveň sme dokázali pokryť nebezpečné priestory. Druhý polčas patril nám. Zmenili sme rozostavenie, boli sme pohyblivejší a agresívnejší. Získavali sme lopty, z ktorých sme vyrážali do rýchlych protiútokov a predovšetkým sme boli presní a rýchli v prechodovej fáze. V koncovke sme boli efektívni a dali sme tri krásne góly, ktoré boli výsledkom práce celého mužstva. Škoda inkasovaného gólu v záver. Celkovo nás však toto víťazstvo nesmierne teší,“ povedal tréner tímu Vladimír Gála.

V stredu cestovali belasí do Dunajskej Stredy, kde s ďalším rivalom odohrali opäť veľmi dobrý zápas. Napokon rozhodol jediný gól. V 65. minúte napriahol Martin Kušnír spoza šestnástky a jeho umiestnená strela zapadla k ľavej žrdi. Belasí už náskok udržali a pripísali si veľmi cenné tri body z ihriska Dunajskej Stredy.

Po štyroch kolách tak naša U19 vedie ligovú tabuľku so ziskom 10 bodov a skóre 7:1.