Úvod Správy Fortuna liga Oživiť príjemné spomienky

Oživiť príjemné spomienky

Alen Ožbolt v rozhovore pred zápasom v Zlatých Moravciach.

Nabitý program v úvode sezóny pokračuje. Belasí v sobotu cestujú do Zlatých Moraviec, ktoré sa v novej sezóne prezentujú zaujímavým herným prejavom a aj keď v úvodných dvoch kolách získali dva body, pokojne ich mohli mať na konte aj šesť.

„Nečaká nás nič ľahké. Zlaté Moravce až v záveroch zápasov stratili dve víťazstvá a ako každý v tejto lige, aj oni sa proti nám určite poriadne namotivujú. Ako Slovan však s týmto musíme vopred počítať. Myslím si, že to bude opäť zápas o nás. Pokiaľ ukážeme takú hru a prístup ako naposledy, môžeme si otvoriť cestu k úspechu. Chceme nadviazať na naše výkony z úvodných dvoch kôl a opäť naplno bodovať,“ povedal Alen Ožbolt. Ako Alen spomenul, ViOn siahal doma s Pohroním i na pôde Trenčína na víťazstvo, v závere však inkasoval a v oboch dueloch „len“ remizoval.

V Nitre i s Michalovcami sa nám podarilo rýchlo otvoriť skóre. „Samozrejme, rýchly gól by nám veľmi pomohol. Ak sa to nepodarí, nesmieme panikáriť. Dôležité je držať sa stanovenej taktiky. Pred zápasom nemá veľmi zmysel dávať si za cieľ čo najskôr skórovať alebo udržať do polčasu nejaký výsledok. Vždy sa totiž počíta až to, čo svieti na ukazovateli skóre po záverečnom hvizde.“

Alen Ožbolt má na Zlaté Moravce výborné spomienky. Presne 16. júna si v prvom semifinále domáceho pohára hneď dvomi gólmi už v prvom polčase otvoril strelecký účet v belasom drese. Pri prvom góle pohotovo dorazil strelu Dávida Holmana, druhému presnému zásahu predchádzala lahôdková narážačka s Mohom. „Spomienky sú veľmi pekné. V dôležitom pohárovom zápase som si dvomi presnými zásahmi otvoril strelecký účet v Slovane, na to sa len tak nezabúda. Ak dostanem od trénera dôveru, rád si tieto príjemné spomienky oživím,“ hovorí 24-ročný Slovinec. Belasí v semifinále prešli cez Zlaté Moravce po výsledkoch 4:1 doma a 2:0 vonku. Tieto zápasy sa hrali pred dvomi mesiacmi, odvtedy sa najmä pri Žitave veľa zmenilo. „Nemali by sme sa pozerať spätne na tieto zápasy, pretože to už je minulosť. Ako som už spomínal, nečaká nás tam nič jednoduché. Naplno sa však pobijeme o tri body.“

Nášmu útočníkovi určite pomohol aj presný zásah s Michalovcami, ktorým si otvoril účet v novej sezóne. Mal síce aj trochu šťastia pri zlom odkope obrancu, po ktorom loptu hlavou upratal do siete, no bol v správnom čase na správnom mieste. „Nie je dôležité ako, ale či skončí lopta v sieti. Ak je dnu, tak sa teším (úsmev). Snáď mi tento gól pomôže,“ vyhlásil Alen Ožbolt, ktorý verí, že aj v Zlatých Moravciach sa belasí budú môcť oprieť o podporu fanúšikov. „Verím, že fanúšikovia vidia, že na ihrisku nechávame sto percent. Hráme pre nich, aby sme ich potešili a urobili im radosť. Veľmi by sme sa potešili, ak by aj do Zlatých Moraviec prišli v podobnom počte ako do Nitry. My na ihrisku urobíme maximum, aby sme sa po zápase opäť mohli spoločne radovať,“ uzavrel slovinský útočník.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.