Úvod Správy Fortuna liga Osem zaujímavostí z posledného zápasu

Osem zaujímavostí z posledného zápasu

Čo vám možno uniklo?

Prostredníctvom klubového webu sa pokúsime priblížiť fanúšikom aj niečo zo zákulisia či témy, ktoré im počas zápasu mohli uniknúť. Čo okrem nášho víťazstva 5:0 ešte priniesol duel s Michalovcami?

1. Čísla neklamú

Vo futbalovom žargóne sa hovorí, že štatistiky ukazujú veľa, no v skutočnosti nič, pretože každý zápas má svoj vlastný príbeh. Bilancia Slovana a Michaloviec však hovorí jasnou rečou – 16 zápasov, 13 víťazstiev, 3 remízy, 0 prehier a celkové skóre 39:10. A k tomu stopercentná bilancia v dueloch, ktoré sa hrali v Bratislave. Aj čísla hovoria, že belasým sa proti súperovi z východného Slovenska jednoducho darí.

2. Opäť tam, kde Slovan patrí

Ligová tabuľka po prvom kole má nízku výpovednú hodnotu, po druhom kole už dokáže niečo naznačiť. Do konca sezóny je veľmi ďaleko, no v tabuľke sme opäť tam, kam Slovan patrí – čiže na prvom mieste. Okrem nás má už len Dunajská Streda a Trnava na konte plný počet bodov. Spomedzi týchto tímov však máme najlepšie skóre a sme jediní, ktorí v novom ročníku ešte neinkasovali.

3. Šullova séria

Michal Šulla v lige neinkasoval gól už 550 minút. V zápasoch, ktoré v lige odchytal, naposledy lovil loptu zo svojej siete ešte v októbri minulého roka proti Pohroniu. Odvtedy vychytal šesť ligových núl v rade. V súboji s Michalovcami sa blysol v prvom polčase pri nepríjemnej prízemnej strele Popovitsa k žrdi, ktorú dokázal vyraziť do bezpečia.

4. Strelecká variabilita

Desať gólov si rozdelilo šesť rôznych hráčov. Trikrát sa zatiaľ presadil David Strelec, dvakrát Žan Medved a po jednom presnom zásahu majú na konte Ibrahim Rabiu, Dávid Holman, Alen Ožbolt a Rafael Ratao. Strelecká variabilita je ďalším dôkazom, že Ján Kozák ml. si má pri zložení ofenzívnej formácie z čoho vyberať.

5. Existuje lepší vstup?

Prísť na ihrisko a po necelej minúte skórovať – existuje lepší vstup do zápasu? Túto otázku si možno po stretnutí položil Dávid Holman, ktorý nebol na trávniku ani minútu, a už od radosti dvíhal ruky nad hlavu. Tréneri môžu v tejto sezóne využiť až päť striedaní a všetci hráči, ktorých Ján Kozák ml. poslal na ihrisko, oživili herný prejav belasých. Oživenie priniesli či už Erik Daniel alebo Nono, a taktiež autor štvrtého gólu Alen Ožbolt či Lucas Lovat, ktorý zase centroval na presný zásah Rafaela Rataa.

6. Vítaný dážď

V utorok ráno síce v Bratislave pršalo, no popoludní opäť vládli tropické teploty. Preto hráčom nevadilo, keď krátko pred rozcvičkou zistili, že nad Bratislavu prišla ďalšia dažďová prehánka. Dážď osviežil vzduch, zrýchlil loptu na trávniku a pre hráčov bol v tomto prípade vítaným vonkajším elementom.

7. Nová sezóna, nové vizuály

Prechod na novú sezónu so sebou prináša väčšie či menšie zmeny. Ak pozorne sledujete výstupy z tlačových konferencií či z pozápasovej mix-zóny, tak zmenou prešli vizuály reklamných stien s novým generálnym partnerom klubu Niké je tipovanie. Nový klubový branding pribudol na striedačky a nový dizajn dostala aj titulka zápasového bulletinu. Možno sú to na pohľad menšie zmeny, no tiež sú pre klub dôležité, pretože nám záleží na prezentácii partnerov, ktorí klub podporujú aj v týchto náročných ekonomických časoch. 

8. Pomoc na dobrú vec

ŠK Slovan mal v rámci ligového projektu virtuálneho fanúšika najviac virtuálnych priaznivcov, za čo klub získal odmenu vo výške 4 000 eur. Prémiu sme pred zápasom slávnostne venovali organizácii, ktorá je v prvej línii boja s Covid-19, konkrétne Klinike infektológie Univerzitnej nemocnice v Bratislave.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.