Úvod Správy Eventy Všetko najlepšie, pán Masný!

Všetko najlepšie, pán Masný!

Legenda nielen československého futbalu oslavuje krásne životné jubileum.

Futbalový elegán, skvelý technik a driblér, ktorý svojou nevyspytateľnou kľučkou privádzal obrancov do zúfalstva. Jeden z obľúbencov fanúšikov na starom Tehelnom poli, ktorý si vždy pripravil niečo, čo ohúrilo ľudí v hľadisku. Marián Masný dnes oslavuje svoje sedemdesiate narodeniny, ku ktorým mu želáme všetko najlepšie a najmä pevné zdravie.

V belasom drese strávil krásnych jedenásť rokov. Bol neoddeliteľnou súčasťou útočnej formácie Ján Švehlík – Marián Masný – Ján Čapkovič, ktorá ničila obrany súperov. So Slovanom získal dva majstrovské tituly (1974, 1975) a dva Československé poháre (1974, 1982). Na konte má 345 ligových štartov a so 103 gólmi je členom Klubu ligových kanonierov. Bol uvedený aj do Siene slávy slovenského futbalu.

Je slovenským rekordérom v počte odohraných zápasov v rámci česko-slovenského reprezentačného výberu (75). Od roku 1974 odohral v reprezentácii 40 zápasov iba s dvomi prestávkami pre zranenie, pričom nastrieľal 18 gólov. Patril k oporám Československa pri víťazstve na ME 1976 v Belehrade, má bronz z ME 1980 a zahral si na MS 1982 v Španielsku.

Skvele ovládal tzv. dynamickú techniku pri práci s loptou, bol skvelým driblérom s nevyspytateľnou kľučkou. Jeho silnou stránkou bolo futbalové myslenie, často býval o desatinu sekundy skôr pred obrancami, vďaka čomu vedel vymyslieť gólový center či asistenciu.

Na futbalovom ihrisku i mimo neho vytvoril nerozlučnú dvojicu s Jánom Švehlíkom, s ktorým sú dodnes v kontakte. Práve Ján Švehlík vyslovil Mariánovi Masnému obrovskú poklonu. „V už neexistujúcom časopise Štart sa na titulnej stránke viackrát objavili tzv. „Dvojičky v belasom,“ čiže ja a Marián Masný. On bol taká moja dvojička. Myslím si, že Masný patril v top forme nielen medzi európsku, ale aj svetovú špičku. Perfektne sme si spolu rozumeli, ťahali sme útočné akcie po pravej strane a bývali sme spolu aj na sústredeniach v hoteli. Často sme debatovali o tom, ako našu spoluprácu vylepšiť, skúšali sme rôzne veci na tréningoch,“ povedal Ján Švehlík.

Živió, pán Masný!

Slovan TV
Aktuálne novinky
Naše ženy zvládli dva zápasy na ihriskách súperiek.
Futbalisti David Hrnčár a Martin Trnovský sa zúčastnili na podujatí Deň Tehelného poľa.

Neprehliadnite

Futbalisti David Hrnčár a Martin Trnovský sa zúčastnili na podujatí Deň Tehelného poľa.
Základné školy, ktoré navštívili posledné domáce zápasy Slovana Bratislava v minulej sezóne súťažili o zaujímavé ceny v podobe vstupeniek na predstavenie do Slovenského národného divadla, vecné ceny od ŠK Slovan, či prehliadku štadióna Tehelné pole.
Ponúkame vám zvýhodnený balíček na Európsku konferenčnú ligu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.