Úvod Správy Niké liga Medved: Aj v utorok chceme potešiť fanúšikov

Medved: Aj v utorok chceme potešiť fanúšikov

Žan Medved otvoril novú sezónu dvomi presnými zásahmi.

Belasí prvýkrát od júla 2017 strelili na ihrisku súpera v lige päť gólov. Prvý krok v novej sezóne vyšiel podľa našich predstáv, no uspokojenie rozhodne nehrozí. Veď už v utorok večer sa premiérovo v novom ročníku predstavíme doma na Tehelnom poli.

„Päť strelených gólov a nula vzadu predstavuje dobrý štart do ligy. Sobota je však už minulosťou, teraz sa koncentrujeme na utorok a domáci zápas s Michalovcami. Chceme v ňom nadviazať na predvedený výkon z Nitry a potešiť našich fanúšikov. Veríme, že si prvý domáci zápas nenecháte ujsť a zaplníte Tehelné pole,“ hovorí Žan Medved.

Náš mladý útočník aj v novej sezóne pokračuje v trende, ktorý načal v závere uplynulého ročníka. Ročník 2020/21 otvoril dvomi presnými zásahmi a v Nitre dokonca siahal aj po hetriku. „Dostal som sa na určitú gólovú vlnu a teším sa, že v nej pokračujem. Mohol som dosiahnuť aj hetrik, ale pre mňa sú kľúčové výsledky tímu. Keď Slovan vyhrá, tak som šťastný bez ohľadu na to, koľko dám gólov,“ vyhlásil Žan Medved, ktorý sa po svojom prvom presnom zásahu emotívne radoval priamo pod sektorom slovanistov. „Som rád, že fanúšikovia prišli a podporili nás. Hrám pre nich a pre tento klub. Vždy sa chcem takto tešiť spolu s nimi.“

Slovan už siedmy rok po sebe vyhral úvodný ligový duel v sezóne (2014/15 2:1 s Podbrezovou, 2015/16 2:1 v Zlatých Moravciach, 2016/17 1:0 v Senici, 2017/18 5:1 s Prešovom, 2018/19 4:1 v Zlatých Moravciach a 2019/20 3:1 v Pohroní).

Navonok sa možno zdalo, že cesta za triumfom bola jednoduchá. Pohľad samotných futbalistov je však odlišný. „Z tribúny či televízie sa možno zdalo, že sme mali ľahkú úlohu. Na ihrisku to však nebol ľahký zápas. Museli sme držať tempo vo veľkom teple a Nitra sa do druhého gólu snažila klásť odpor. Ako sa však zvyšoval rozdiel v skóre, tak sme čoraz viac kontrolovali hru. Teraz je našou úlohou dobre zregenerovať a pripraviť sa na utorok a Michalovce. Sezónu sme začali dobre, no vždy môžeme byť lepší. V Nitre sme na ihrisku ukázali veľa vecí, ktoré od nás tréner vyžaduje. Naznačili sme, ako by sme sa chceli v tejto sezóne prezentovať,“ uzavrel Žan Medved.

Vstupenky na zápas ŠK Slovan Bratislava – MFK Zemplín Michalovce (utorok o 20:00) sú v predaji on-line na Ticketmedia.sk

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.
ŠK Slovan Bratislava ´B´- MŠK Žilina ´B´ 5:2.
Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.