Úvod Správy Fortuna liga Chceme úspešne odštartovať novú sezónu

Chceme úspešne odštartovať novú sezónu

Belasí sa v sobotu o 18:00 predstavia v Nitre.

Po 28-dňovej pauze sa v sobotu opäť rozbehne naša najvyššia súťaž. Belasí sa v prvom kole predstavia v Nitre, ktorá si ligovú príslušnosť uchovala v baráži s Dubnicou. Úvodný výkop je o 18:00.

Vstupenky si budete môcť zakúpiť od 17:00 priamo pred sektorom hostí, pričom cena bola organizátorom stanovená na 7 eur. Parkovanie je zabezpečené za sektorom hostí. Priamy prenos odvysiela RTVS, resp. Huste.tv.

Stretáva sa úradujúci majster s dvanástym tímom uplynulého ročníka. Nitra si musela účasť v novom ročníku vybojovať v baráži s Dubnicou, keď na ihrisku súpera remizovala 0:0 a doma zvíťazila 3:0.

„Každý súper sa chce proti Slovanu vytiahnuť a predpokladám, že Nitra nebude výnimkou. Očakávame náročný zápas, ani naposledy to v Nitre nebolo jednoduché. Náš cieľ je vstúpiť do ligy úspešne a jednoznačne pôjdeme za víťazstvom,“ povedal tréner Ján Kozák ml.

Belasí odohrali päť prípravných zápasov so zaujímavými súpermi, no je jasné, že reálne zrkadlo vystaví až liga. „V príprave sme odohrali kvalitné zápasy a splnili sme všetko, čo sme si naplánovali. Vždy je samozrejme čo zlepšovať. Až liga však skutočne ukáže, ako sme pripravení. Verím, že ideme správnym smerom a čím viac zápasov odohráme, tým na tom budú aj hráči fyzicky lepšie. Rovnako ako všetci v klube sa chceme stále zlepšovať. Výsledky vždy nastavia reálne zrkadlo,“ pokračoval tréner belasých.

Vo všetkých prípravných dueloch s výnimkou toho úvodného v Skalici absolvovali hráči vyššiu minutáž. Tréner netají, v akom zložení sa slovanisti predstavia v Nitre. „Ak už futbal sledujte dlhšie a podrobnejšie, tak ste si určite všimli, ako sme počas prípravy rozmýšľali. Nebudem zakrývať, do ligy vstúpime v podobnej zostave ako v zápase s Puskásovou Akadémiou. Netvrdím, že v rovnakej, ale v podobnej.“

A aký je zdravotný stav mužstva pred duelom v Nitre? „Zo zdravotných príčin naďalej nemôžeme počítať s Dominikom Greifom a Vladimírom Weissom. Všetci sa snažíme, aby sa obaja čím skôr vrátili na ihrisko a verím, že by mohli byť k dispozícii na európske zápasy. Pre zranenie nám vypadol Martin Trnovský, ktorý našťastie nemá nič zlomené, no má natrhnuté väzy v členku. Je to mladý brankár, verím, že jeho liečba bude čo najkratšia a bude čo najrýchlejšie späť. Zajtra teda nastúpime s duom Michal Šulla – Matúš Ružinský,“ vyhlásil Ján Kozák ml., ktorý sa teší, že sa začína nová sezóna. „Máme za sebou krásny rok. Jeseň bola rozprávková, jar poznačená pandémiou, no spoločne sme to zvládli. Letná príprava bola veľmi krátka, rovnako pohárová Európa bude zvláštna. Ako realizačný tím spoločne s hráčmi robíme maximum, aby sme splnili ciele, ktoré máme stanovené. Verím, že v sobotu výborne odštartujeme a nová sezóna bude podobne úspešná ako tá nedávno skončená,“ uzavrel tréner belasých.

Božikov: V každom zápase na sto percent

Kapitán Vasil Božikov nielen v Nitre, ale v žiadnom zápase neočakáva nič jednoduché. „Je normálne a pochopiteľné, že v zápasoch so Slovanom ide každý tím v lige viac než na sto percent. Je dôležité začať ligu dobre. V každom zápase pôjdeme naplno, túžime nadviazať na dosiahnuté úspechy,“ hovorí náš kapitán.

Naše mužstvo sa pod Zoborom premiérovo predstaví v nových dresoch, pričom Vasil Božikov je tvárou kampane k novej sade dresov. „Nové dresy sú veľmi pekné a teším sa, keď v nich prvýkrát budeme hrať,“ dodal skúsený bulharský obranca.

Vzájomné zápasy

S Nitrou sa nám naozaj darí. Vo vzájomných konfrontáciách ťaháme sériu 17 zápasov bez prehry, počas ktorej sme 13-krát naplno bodovali a štyrikrát sa zrodila remíza. Naša neporaziteľnosť už trvá takmer desať rokov.

V uplynulej sezóne sme doma zdolali Nitru vysoko 5:0 (góly Holman 3, Strelec, Nono) a pod Zoborom sme v marci tohto roka zvíťazili 1:0 (Moha). Dávid Holman zaznamenal proti Nitre svoj prvý hetrik v profesionálnej kariére, pričom naň potreboval len 14 minút čistého času hry.

Dôležité informácie

Zápas 1. kola Fortuna ligy 2020/21 FC Nitra – ŠK Slovan Bratislava sa začína v sobotu 8. augusta o 18:00 a povedie ho rozhodcovská trojica Ziemba – Poláček, Jánošík.

Vstupenky si budete môcť zakúpiť od 17:00 priamo pred sektorom hostí, pričom cena bola organizátorom stanovená na 7 eur. Parkovanie je zabezpečené za sektorom hostí. Priamy prenos odvysiela RTVS, resp. Huste.tv.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.