Úvod Správy Prípravné zápasy Už sa tešíme na ligu

Už sa tešíme na ligu

Hodnotenie trénera Jána Kozáka ml. po prípravnom zápase ŠK Slovan Bratislava – FC Fastav Zlín (1:1).

Ján Kozák ml., tréner Slovana: „Táto skupina hráčov k zápasu pristúpila úplne inak než naposledy so Slováckom. Chalani ukázali viacero dobrých vecí z tréningu, boli tam emócie i nasadenie. Myslím si, že sme boli o gól lepší, no najmä v prvom polčase nás zradila efektivita. Súper naopak v prvom polčase skóroval zo svojej jedinej šance, toto musíme zlepšiť. Hralo sa v solídnom tempe a najmä záver bol veľmi zaujímavý, keď sme mohli dať gól i dostať. Túžili sme po víťazstve, musíme však akceptovať aj tento výsledok. Splnili sme všetko, čo sme mali naplánované, hráči to odmakali a odbehali, čo dokazujú aj počty nabehaných kilometrov. Bola to krátka príprava, no absolvovali sme všetko, čo sme si naplánovali. V zápasoch sme sa zamerali najmä na čo najvyššiu minutáž hráčov, a menej na veľký počet striedaní. Samozrejme, vždy je čo zlepšovať a mohli sme sa prezentovať aj lepšie. Tešíme sa na ligu a verím, že budeme dobre pripravení a úspešní.

Čo sa týka Martina Trnovského, tak podľa aktuálnych informácií má podvrtnutý členok. Snáď to nebude nič vážne. Priznávam, že nám vznikol problém, pretože Martin Trnovský s vysokou pravdepodobnosťou nebude v Nitre k dispozícii a Dominik Greif má naďalej zdravotné ťažkosti. Verím, že zostávajúci dvaja brankári zostanú zdraví.

Ezekiel Henty sa dnes po zranení vrátil gólom. Teším sa aj zaňho. Má to veľmi ťažké, musí znášať kritiku, často aj oprávnenú. Avšak verím, že ukáže kvalitu, vďaka ktorej prišiel do Slovana, a že jeho výkony budú gradovať a získa si aj ľudí, ktorým bude robiť radosť.“