Úvod Správy Mládež Dorastenci vstúpili do novej sezóny

Dorastenci vstúpili do novej sezóny

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Dorastenecké výbery Slovana Bratislava počas uplynulého víkendu vstúpili do novej sezóny. Naše dorasty dosiahli tri rozdielne výsledky – jedno víťazstvo, jednu remízu a jednu prehru.

Starší dorast remizoval doma so Senicou 0:0, keď hral od 55. minúty v početnom oslabení po vylúčení Juraja Lacka, ktorý pred šestnástkou zatiahol pomyslenú záchrannú brzdu pri príležitosti Senice. „Do zápasu sme vstúpili aktívne, chceli sme súpera vysoko napádať a získavať lopty, čo sa nám aj darilo. Vo finálnej fáze sme však boli málo nebezpeční. V závere prvého polčasu sme mali veľkú šancu, ktorú musíme premeniť. Druhý polčas sa pre nás začal nešťastne, po vylúčení sme museli hrať v početnom oslabení. Aj tieto kritické momenty sme takticky zvládli veľmi dobre, no zo šancí, ktoré sme si vypracovali, sme ani raz neskórovali. Mrzí nás to, za výkon by sme si zaslúžili víťazstvo,“ zhodnotil tréner staršieho dorastu Vladimír Gála.

Mladší dorastenci cestovali do Senice. Na Záhorí sa nedarilo belasej U17, ktorá prehrala tesne 1:2. O presný zásah sa v druhom polčase postaral Tomáš Kachnič. „Rozhodli finálne riešenia v oboch fázach hry. V defenzíve sme dvakrát inkasovali po hrubých systémových chybách, naopak, v ofenzíve sme pri množstve herných situácií nevolili správne riešenia v zakončení,“ povedal tréner výberu do 17 rokov Michal Suchomel.

Vstup do novej sezóny vyšiel mladšiemu dorastu do 16 rokov (U16). Belasí zvíťazili v Senici vysoko 4:0, keď postupne skórovali Martin Polniš, Mário Renko, Marcel Nemeškürti a Michal Svoboda. „V prvom polčase sme predviedli hru, akou by sme sa chceli prezentovať. Ukázali sme vysokú hernú kvalitu s dobrým pohybom bez lopty, hrali sme dostatočne rýchlo a presne. Naše góly padli po pekných kombinačných akciách z krídelného priestoru. Druhý polčas upadol vo všetkých ukazovateľoch. Dokázali sme streliť ďalšie dva góly, jeden po rohu a druhý po peknej individuálnej akcii, no s predvedenou hrou po prestávke nie som dostatočne spokojný. Po prestriedaní tam bolo veľa nepresností a zlých riešení. Naša dominancia pokračovala, no musíme byť na seba nároční a udržať vysoké tempo hry počas celého zápasu, nielen 50 či 60 minút,“ vyhlásil tréner belasej U16 Ľubomír Kordanič.