Úvod Správy Prípravné zápasy Čavrič: Teším sa, že som späť

Čavrič: Teším sa, že som späť

Aleksandar Čavrič na aktuálne témy.

Rovnako ako celý futbalový rok 2020, tak aj letná príprava má absolútne netradičnú podobu. Trvá len niečo viac než dva týždne. Belasí napriek kratšiemu časovému priestoru stihli odohrať štyri prípravné zápasy.

V sobotu absolvovali približne dvojhodinovú cestu do obce Felcsút, kde sídli Puskásova Akadémia, ktorá skončila na treťom mieste maďarskej ligy. Slovanisti zvíťazili 2:1, čo im týždeň pred štartom ligy môže len pomôcť.

„Dobre fungovala naša tímová spolupráca. Presne sme vedeli, kam sa máme presúvať, kedy pôjdeme do pressingu a podobne. Počas týždňa sme sa týmto veciam intenzívne venovali. Sú zápasy, keď máte len jednu-dve šance. Ak chcete uspieť, musíte ich premeniť. Nám sa to podarilo a preto sme dosiahli víťazstvo, ktoré nám pomôže v získavaní zdravého sebavedomia,“ povedal Aleksandar Čavrič.

Belasí ešte v stredu vyzvú na Pasienkoch Zlín, a v sobotu odohrajú úvodný ligový duel v Nitre. Hneď na úvod sezóny nás čaká anglický týždeň, už v utorok 11. augusta o 20:00 privítame na Tehelnom poli Michalovce. „Všetci v tíme sa chceme zlepšovať, keďže nás v novej sezóne čakajú ďalšie výzvy. Po zápase s Puskásovou Akadémiou sme sa opäť schuti vrhli do tréningov. Čaká nás ešte Zlín a v sobotu už liga. Tešíme sa, verím, že budeme dobre pripravení.“

Náš ofenzívny univerzál vynechal veľkú časť predchádzajúcej sezóny. S Fehérvárom i Puskásovou Akadémiou bol v základnej zostave. Ako sa na ihrisku cíti? „Som šťastný, že som opäť na ihrisku. V sobotu som sa cítil lepšie než v zápase s Fehérvárom. Cítim, že fyzicky i herne napredujem, no ja sám i vy všetci viete, že to ešte z mojej strany nie je stopercentné. Idem však krok po kroku, aby som v zápasoch vyzeral lepšie či už po fyzickej alebo hernej stránke. Som presvedčený, že to bude dobré,“ uzavrel Aleksandar Čavrič.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.