Úvod Správy Juniori Juniorka na úvod podľahla ašpirantovi na postup

Juniorka na úvod podľahla ašpirantovi na postup

Juniori Slovana Bratislava prehrali v Banskej Bystrici 0:4.

Naši juniori v sobotu vstúpili do nového ročníka II. ligy. Belasí sa stretli s Banskou Bystricou, ktorej v uplynulom ročníku len tesne ušla miestenka v baráži o postup do Fortuna ligy. Duel sa odohral vo Zvolene, kde má Banská Bystrica dočasné domáce prostredie počas rekonštrukcie štadióna na Štiavničkách.

Banská Bystrica vstúpila do stretnutia aktívne, belasí však prečkali jej úvodný nápor. O to viac mrzí, že v 24. minúte inkasovali po presnom streleckom pokuse Vujoševiča. Po prestávke Banskobystričania definitívne rozhodli o osude zápasu. Z penalty sa presadil opäť Vujoševič a tretí gól pridal Prikryl. Naši mladíci sa snažili vrátiť do stretnutia, namiesto prípadného kontaktného gólu však v 79. minúte štvrtýkrát inkasovali z kopačky Dolného.

V samom závere bol ešte vylúčený brankár Matúš Ružinský, a keďže všetky možnosti na striedanie už boli vyčerpané, medzi tri žrde sa postavil stredopoliar Marek Rigo. Ten sa v netradičnej pozícii dokonca blysol pekným zákrokom pri prudkej strane Polievku, ktorú dokázal vytlačiť spod brvna.

Belasí mohli v závere skorigovať nepriaznivý stav, no Samuel Lavrinčík nepremenil pokutový kop. Juniorka bude mať šancu na prvý bodový zisk v nedeľu 9. augusta o 17:00, keď naši mladíci na Pasienkoch vyzvú Skalicu.

„Pre nás sú takéto zápasy veľkou školou. Vieme, že v úvode sezóny máme ťažký žreb a čakajú nás aj ďalšie ťažké duely. Náš káder sme doplnili hráčmi, ktorí sa posunuli zo staršieho dorastu. Viacerí dostali v Banskej Bystrici príležitosť. Verím, že aj po takýchto náročných zápasoch budú herne rásť,“ povedal tréner belasej juniorky Stanislav Moravec.

MFK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava juniori 4:0 (1:0)

Góly: 24. a 53. Vujoševič (druhý z 11 m), 61. Polievka, 79. Dolný

Žlté karty: 62. Vajda, 63. Prikryl – 9. Lieskovský, 50. Baláž, 63. Matoš, 77. Čech

Červená karta: 87. Ružinský (Slovan juniori)

Rozhodovali: Jurenka – Budáč, Zemko

Návšteva: 384 divákov

Banská Bystrica: Krejčí – Nosko, V. Tóth, Uhrinčať (46. Frimmel), Starší (83. Gonda), Snitka (83. Bača), Polievka, Prikryl, Vujoševič (69. Laksik), Migaľa, Vajda (69. Dolný)

Slovan juniori: Ružinský – Čech, Laczkó (83. Majling), Baláž, Tóth – Lavrinčík, Lieskovský (71. Schlossár) – Hubert, Rigo, García – Matoš (67. Lumbala)