Úvod Správy Prípravné zápasy Tešíme sa na zaujímavú konfrontáciu

Tešíme sa na zaujímavú konfrontáciu

Belasí sa v sobotu o 18:00 predstavia na pôde Puskásovej Akadémie.

Letná príprava pokračuje štvrtým meraním síl. Slovanisti v sobotu pocestujú do Felcsútu, kde sa stretnú s Puskásovou Akadémiou. Úvodný výkop je v sobotu o 18:00, k dispozícii bude priamy prenos.

Zverencov Jána Kozáka ml. čaká predposledný prípravný duel pred štartom novej sezóny. Opäť sa stretnú s kvalitným súperom, ktorý v uplynulej sezóne skončil na treťom mieste maďarskej ligy. Trénerom Puskásovej Akadémie je Zsolt Hornyák, ktorý v belasom získal tri majstrovské tituly a zanechal v klube nezmazateľnú stopu.

„Tešíme sa na kvalitného súpera. Našou prioritou je preniesť do zápasu taktické veci, ktorým sa aktuálne venujeme počas tréningov. Chceme odohrať čo najlepší zápas v dobrom tempe a ukázať, že sa postupom prípravy zlepšujeme. Nehovoril by som o klasickej generálke, keďže nás ešte v stredu čaká súboj so Zlínom. Nastúpime však v podobnom zložení ako proti Fehérváru. Hráči opäť dostanú čo najvyššiu minutáž,“ povedal tréner Ján Kozák ml.

Tréner objasnil aj aktuálny zdravotný stav mužstva. V dvojzápase s Fehérvárom a Slováckom chýbalo trio Dominik Greif, Ezekiel Henty a Moha. „Moha už trénoval s mužstvom a bude pripravený nastúpiť,“ priniesol Ján Kozák ml. pozitívnu informáciu. Priaznivo sa vyvíja aj zdravotný stav ďalších hráčov. „Dominikov stav sa zlepšuje, i keď po nepríjemnej viróze to ešte nie je ideálne. Začal však s ľahkým tréningom. Telo treba postupne zaťažovať, verím, že neprídu komplikácie a Dominik bude čoskoro k dispozícii. Ezekiela Hentyho trápil zápal, no podľa jeho slov i z nášho pohľadu je už v poriadku. Potrebuje ešte dobre trénovať, možno bude môcť nastúpiť už proti Zlínu.“

Belasí už všetko ladia smerom k blížiacemu sa štartu novej sezóny. „Som rád, že nikto nemá vážnejšie zranenie a od začiatku budúceho týždňa by sme mali byť kompletní. Uvidíme, koľkí hráči s nami zajtra pocestujú. Nechceme nič siliť ani riskovať. Napríklad Vladimír Weiss odohral so Slováckom väčšiu časť zápasu, nemá ťažkosti, no zajtra radšej dobre potrénuje a budeme s ním počítať na súboj so Zlínom,“ pokračoval tréner belasých.

Črtá sa aj zaujímavá trénerská konfrontácia. Puskásovu Akadémiu vedie Zsolt Hornyák, ktorý v belasom získal tri majstrovské tituly. Ján Kozák ml. sa teší na zaujímavý trénerský súboj. „So Zsoltom sa poznáme, teším sa na zajtrajšie stretnutie. Som rád, že slovenským trénerom robí dobré meno aj v zahraničí, keď úspešne pôsobil v Česku či teraz v Maďarsku. Uvidíme, kto vyjde z našej konfrontácie úspešnejšie,“ uzavrel Ján Kozák ml.

Predstavenie súpera

Puskásova Akadémia patrí medzi najmladšie maďarské kluby, vznikla v roku 2005. Sídli v obci Felcsút a domáce zápasy hráva na architektonicky zaujímavom štadióne s názvom Pancho Aréna, ktorá pojme 3816 divákov. Klubovými farbami sú modrá, žltá a biela.

V uplynulej sezóne dosiahol tento ambiciózny klub historicky najlepšie umiestnenie, keď obsadil tretiu priečku a získal miestenku v kvalifikácii Európskej ligy. Doteraz najväčším úspechom bola účasť vo finále Maďarského pohára v ročníku 2017/18.

Trénerom tímu je Zsolt Hornyák, v kádri je aj ďalší slovenský zástupca Jozef Urblík. Zaujímavými tvárami sú aj Česi Jakub Plšek a David Vaněček. Najnovšou akvizíciou klubu je rumunský ofenzívny hráč Alexandru Baluta, ktorý pôsobil v pražskej Slavii.

Dôležité informácie

Prípravný zápas Puskásova Akadémia FC – ŠK Slovan Bratislava sa začína v sobotu 1. augusta o 18:00. K dispozícii bude priamy prenos zo stretnutia.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Slovan si poistil služby svojho odchovanca.
Filip Lichý na štarte zimnej prípravy.
Vasil Božikov na štarte zimnej prípravy.

Neprehliadnite

Rozhovor s generálnym riaditeľom klubu Ivanom Kmotríkom ml.
Tréner Darko Milanič v rozhovore po skončení jesennej časti.
ŠK Slovan zdolal Žilinu 3:2.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.