Úvod Správy Fortuna liga Petrák: Túžim po titule

Petrák: Túžim po titule

Rozhovor s letnou posilou belasých Ondřejom Petrákom.

V Česku si v mladom veku urobil výborné meno, keď sa presadil do základnej zostavy Slavie Praha a začiatkom roka 2014 prestúpil do Norimbergu, ktorý v tom čase pôsobil v Bundeslige. V Nemecku pravidelne hrával, no po takmer siedmich rokoch ho lákala nová výzva.

Novou výzvou je najúspešnejší slovenský klub. Ondřej Petrák si zahral proti špičkovým hráčom i klubom ako Bayern Mníchov či Borussia Dortmund, no v doteraz úspešnej kariére mu zatiaľ chýbajú trofeje.

„Mojou túžbou je získať titul a hrať o čo najvyššie méty. Rokovania so Slovanom prebiehali dlhšie, o to som radšej, že dospeli do úspešného konca. Slovan bol mojou prioritou, chcel som prísť hrať do Bratislavy. Nesmierne sa teším na nadchádzajúce roky,“ hovorí Ondřej Petrák.

Naša nová akvizícia má skúseností na rozdávanie. Sedem rokov v prvej, resp. druhej Bundeslige hovorí za všetko. Ondřej bol pravidelnou súčasťou českých mládežníckych reprezentácií. Na domácich majstrovstvách Európy 2015 do 21 rokov si pripísal plnú minutáž a aj dve gólové asistencie. Čechom len tesne ušiel postup, keď v skupine podľahli Dánsku 1:2, potom rozstrieľali Srbsko 4:0 a remizovali s Nemeckom 1:1. Neskôr sa dostal aj do nominácie reprezentačného áčka. 

„V Nemecku som strávil takmer sedem rokov a už som potreboval nejakú zmenu. Chcel som vyskúšať niečo iné a získať novú motiváciu. Úprimne, je oveľa väčšou motiváciou hrať pravidelne o titul či európske poháre. Verím, že prispejem k naplneniu cieľov, ktoré má Slovan stanovené,“ vyhlásil pražský rodák, ktorý je typický defenzívny stredopoliar, čiže pozícia číslo šesť. V minulosti alternoval aj na poste stopéra, no ako sám vyhlásil, dlho na tomto poste nehral a zaskočil by tam zrejme len v prípade krajnej núdze. „Som klasická šestka. Viem sa nájsť prakticky v akomkoľvek rozostavení. Je len na trénerovi, aké úlohy mi dá a akú pozíciu na ihrisku mi určí.“

Ondřej sa už bol pozrieť aj na Tehelnom poli. Na prvý pohľad bolo vidno, čo si o štadióne myslí. „Štadión je úplne super!  Pôsobil som v Nemecku, no dlho som nevidel takýto pekný, nový štadión. Prvé dojmy sú výborné,“ vyhlásil 28-ročný stredopoliar, ktorý si v Skalici odbil debut v belasom. V druhom polčase vytvoril dvojičku s Nonom. „S Nonom sa mi hralo dobre, je to futbalový typ. Na ihrisku som sa cítil vcelku dobre, no je ťažké niečo hodnotiť po dvoch dňoch tréningu. S chalanmi sa postupne ľudsky i futbalovo spoznávam a verím, že to bude postupne len lepšie.“

Cesta belasých do skupiny Európskej ligy mala ohlas na celom starom kontinente. Výkony belasých neunikli ani našej novej posile, ktorá vie, do akého klubu prichádza. „Videl som zostrihy zo zápasov Slovana v Európskej lige, rovnako som pozeral finále pohára s Ružomberkom. Vidieť európske zápasy bolo motivačné. Je mi jasné, že prichádzam do najúspešnejšieho slovenského klubu, ktorý hrá každý rok o titul. Urobím maximum, aby som pomohol splniť klubové ambície a aby aj nová sezóna bola úspešná,“ uzavrel Ondřej Petrák.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Aký program čaká belasých počas najbližších dní?
Názory trénerov po zápase 7. kola Fortuna ligy MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava (2:2).

Neprehliadnite

Novým trénerom Slovana Bratislava sa stal Darko Milanič.
V 2. kole kvalifikácie Európskej ligy sa stretneme s KuPS Kuopio.
Naši hráči budú v akcii počas septembrového asociačného termínu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.